| nonstop1412 a întrebat:

Hey.am si eu o intrebare. Odata cu venirea primaveri m-am gandit sa-mi schimb putin lookul ca de...ce e deschis da bine cu soarele si atmosfera placuta si linistita de primavara.M-am horatar sa ma tund in v.am parul ras pe o parte si vreau sa il acopar.De asemenea in toamna ma vopsisem roscata si pentru ca m-am plictisit mam vopsit acum o luna bruneta, adica saten foarte inchis.Doresc sa merg la un salon de specialitate si sa mi-l decolorez pana ajung la blond golden si putina noanta de saten ff deschis la varfuri, insa ma simt putin nepregatirta.Cel mai tare imi e frica CA O SA-MI ARD PARUL. vreau sa folosesc si niste masti de la kallos dupa decolorare.Voi v-ati mai decolorat? si va arsa parul?:-s

1 răspuns:
| Dreamer12345 a răspuns:

Eu personal nu, dar am facut-o acasa pe mama. I s-a decolorat parul destul de bine dar in schimb s-a si ars. Dar bine trebuie sa tinem cont ca nu is profesionista si daca mergi la salon o sa iasa mai bine, aa si apropo eu am facut-o pe ea de la negru la saten deschis. Dar sa stii ca de la brunet la blond nu vei putea ajunge din prima, decat dupa vreo 2, 3 sedinte. Daca vei dori din prima ti se va arde parul foarte tare. Fundita?puppy dog eyes