| MariaAlexandra17 a întrebat:

Hey,am si eu o problema as vrea sa ma vopsesc dar nu stiu ce culoare,nuanta!
As ofta pe roscat, dar nu stiu nuanta?

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Daca esti cu tenul alb si ochii verzi, rosu aprins.
Daca nu, putin mai inchis.

| SkyPilot a răspuns:

Numai tu stii ce ti se potriveste.
Eu, ca baiat, as prefera ca prietena mea sa nu se vopseasca. Vopseaua da parului un miros destul de neplacut. As prefera mirosul ei natural, care ste foarte placut, atunci cand imi lipesc fata de parul ei.

| frostxtq a răspuns:

Opta*

Nu se pun astfel de intrebari. Depinde de tipul tau de ten, daca e mai deschis, masliniu etc
Trebuie sa alegi o nuanta care sa te avantajeze si care sa iti placa. Daca eu iti spun ca ti-ar sta super cu fuchsia, te vopsesti asa?
Depinde si de nuanta naturala pe care o ai, s-ar putea sa nu iasa culoarea exact ca si pe cutie.
Apoi, ai grija si la sprancene, daca sunt negre nu te sfatuiesc sa te faci roscata. Culoarea sprancenelor trebuie sa fie apropiata de culoarea parului, altfel pari artificiala.

| Pitica2000 a răspuns:

Uite un sfat du-te intr-un magazin specializat cu produse si acolo vei gasi...ii ceri doamnei un catalog si acolo sunt mai multe nuante de roscat te uiti si te gandesti care iti place. Mult Succes!