| Child a întrebat:

Hey! As vrea sa ma fac cu placa, insa multi mi-au spus ca nu este o idee prea buna pentru ca mi-as arde parul. Daca ma fac doar o data risc sa mi se deterioreze parul? Voi ce credeti? FUNDA pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| R0011 a răspuns:

Nu e nimic rau daca te intinzi doar o data, dar asta zic toti la inceput.laughing Adica asa si eu am zis, ma indrept doar o data, iar dupa am inceput sa dau de placa, si asa am inceput sa mi.l fac cu placa in fiecare zi. Oricum acum am inceput sa am multa grija de el, adica daca vrei sa ti.l faci mai des cumpara.ti niste spray.uri pentru protectie, incepe sa.ti faci masti pentru par deteriorat si asa mai departe. bafta!:*

14 răspunsuri:
| Pufffx a răspuns:

Doamne fereste iti arzi parul daca te faci cu placa zilnic daca te faci o data cu placa e cum te-ai usca cu feonu o data pe luna pe saptamana nu ti se intampla nimic mai ales cum vrei tu acu sa te faci o data. Stai linistita ca nu ti se arde parul daca nu et faci des. Nu te mai lua dupa ce comenteaza uni poate o spun din invidie, sau pur si simplu asa au ei in minte.

| Oana92 a răspuns:

Daca te faci o data - de 2 ori nu patesti nimic. parul se arde daca exagerezi si daca folosesti placa pe parul ud. iti recomand sa folosesti ceva spray de protectie, sau de exemplu ceara lichida de la avon, e super buna, eu am parul foarte cret si doar cu astaa pot sa-l indrept!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz. nu este bine sa-ti intinzi parul cu placa in fiecare zi, dar 1data/saptamana merge. Ar fi bine totusi sa-ti cumperi si un ser pentru varfuri.

| papusica987 a răspuns:

Bunabig hug
daca te faci o singura data stai linistitaa ca nu se arde.
daca te fac de mai multe ori ingrijeste`ti parul, fa-ti masti, da-te cu ulei, foloseste un spray protector si o placa de calitatelove struck.
batting eyelashes

| AnnaMaria27 a răspuns:

Ca sa nu risti sa ti se deterioreze parul, trebuie sa folosesti o placa buna si ti-o recomand pe cea de la Remington sau Rowenta deoarece are sistemul de incalzire din ceramica si sa folosesti un ser hidratant termoprotector! Si o alta regula ar fi sa nu te faci foarte des, ci cam o data pe saptamana cel mult! Dar pana la urma, parul creste repede si cand e nevoie il tunzi! Macar vei avea rezultate bune!happy

| pretty34 a răspuns:

Daca ai o placa de buna calitate si aplici un spray de protectie nu este atat de grav, insa daca il faci prea des nu te astepta ca spray-ul sa faca minunihappy

| PunkyA a răspuns:

Nu o sa patesti nimic daca folosesti placa de par o data. Eu imi indrept parul destul de des( de 2 ori pe saptamana sau o data pe saptamana - conteaza cum vreau sa mi-l fac) si nu am patit nimic.
Oricum, ar fi indicat sa folosesti un spray protector( cel de la Syoss e foarte bun si costa in jur de 18 lei).
Si de asemenea, daca placa e din ceramica si o folosesti la o temperatura acceptabila(160-170 de grade) nu o sa-ti deteriorizezi parul.

| lolita24 a răspuns:

Pai eu am12 ani si mi-am intins parul cu placa si inca il mai am. Nu e un lucru grav sa faci asta o singura data. Insa daca o faci de mai multe ori risti sa ti-l arzi. Nu patesti nimic, stai linistita, intinde-ti parulwinking.

| AyliN98 a răspuns:

Buna! Intr-adevar, daca iti indrepti zilnic parul cu placa il vei arde! Dar daca il vei indrepta odata la 4-5 luni nu cred ca se va deteriora firul de par.Asa ca daca iti indrepti parul doar o data nu cred ca se va intampla ceva!

| lolyanna a răspuns:

Am fost la o coafeza si mi-a spus ca are cliente care vin si isi intind parul o data pe saptamana de 7 ani iar parul lor nu s-a deteriorat...deci cred ca daca folosesti produse pentru protejarea parului si ai mare grija de el nu se intampla nimic grav.Conteaza si placa pe care o folosesti.

| INGEEERAS a răspuns:

Buna.Daca nu te faci mereu nu pateste parul nimic(parerea mea)dar sunt persoane care se fac zilnic deci eu spun sa te faci de cate ori ai nevoie.:*

| NoKs a răspuns:

M-am facut si eu cand aveam bretonul mai mare laughing ( sunt baiat). Daca ti-l faci doar odata ti se strica, adica mie mi s-a inbdoit bretonul...Se indrepta doar cand il faceam iar cu placa...Iti recomand sa nu te faci cu placa ca deterioreaza parul indiferent de cate ori te vei face cu ea. Sper ca te-am ajutat

| Music94 a răspuns:

Imi faceam parul cu placa zilnic timp de 2 ani de zile. Intr-adevar se ardea apoi ma duceam ma tundeam si totul era ok dar nu imi cadea sau alte chestii de genu... Daca te faci o singura data nu ti se intampla absolut nimic si numai asculta pe cei care zic ca iti arde parul. Da il arde dar gandeste-te putin il tunzi si creste altu laughing. Doar nu o sa creasca ars.

| AdyxScumpix a răspuns:

Depinde de părul tău. Dacă ai firele de păr mai grosuțe, nu ți se vor arde,dar dacă firul e mai subțire, cum îl am eu, se va arde. Depinde de grosimea firului. Dar ai grijă mare cum o folosești, cel mai bine e să ceri unui adult să te ajute, de preferat mama ta sau un bun cunoscător. Sper că ți-am fost de ajutor. :]