| VelvetLight a întrebat:

Hey! Ciao! Am si eu o problema... poate ma pot ajuta fetele: anul trecut mi-am facut cateva suvite roscate fara sa imi decolorez parul( am parul ciocolatiu intens), iar anul asta mi-am decolorat cateva suvite pentru a le face albastre, dar s-a dus culoarea albastra si am ramas cu suvitele albe. In unele locuri am si nuante mai deschise de saten, nu stiu de unde au aparut si ma gandeam ca poate stiti voi o metoda de a scoate macar vopseaua roscata din par(am incercat ceai de musetel, dar nu a functionat). Am parul curcubeu si nu imi place. Daca nu exista vreo solutie ma gandeam sa ma vopsesc ciocolatiu, culoarea mea, dar mama nu ma lasa sa ma vopsesc in totalitate.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Mai bine te vopsesti ciocolatiu sau saten deschis si vei avea o culoare uniforma.Si nu vad de sa nu te lase mama ta, asa nu o sa mai ai parul curcubeu si e singura solutie sa scapi de roscatul ala. Daca te-a lasat sa-ti faci suvite rosii, sa te decolorezi...macar sa rezolvi problema asta ca nu iti vei afecta parul aproape deloc.