| Nimicdespus_7705 a întrebat:

Hey fetelor! Putin ajutor, va rog! Aseara am folosit iarasi epilatorul pentru. a ma epila pe picioare, asta dupa o pauza de 2 luni in care am folosit o crema de la veet.Problema este ca m-am iritat, si chiar foarte urat si iritatia nu a disparut nici la momentul de fata.Nu stiu care este problema, inainte ma iritam, insa foarte putin.Maine merg la aniversarea unei prietene si mi-am cumparat o rochita special pentru.aceasta ocazie.Chiar vreau sa o port, insa nu in starea asta! Ce m-ar putea ajuta? Cu ce mi-ar trece? Macar daca se remediaza putin pana mainesad. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Poinsettia a răspuns:

Foloseste o crema pe baza de aloe vera sau fugi si cumpara o emulsie dupa depilare de la Gerocossen cu aloe vera si galbenele. E foarte ieftin. In jur de 5-6 lei. Mie imi place foarte mult si intra rapid in piele. Acesta calmeaza iritatiile dupa epilare. Uite asa arata: http://www.cosmeticeromanesti.ro/......25-ml.html
Sper ca te-am ajutat.;)

12 răspunsuri:
| LadyZuza a răspuns:

Poate pana maine nu vei reusi mare lucru dar oricum cand mai ai probleme dintr-astea spala-te cu suc de lamaie si mai incearca sa masezi picioarele cu crema hidratanta! have fun

| Poinsettia a răspuns:

Nu-ti recomand sa te dai cu lamaie pe picioarele iritate. Te va ustura ingrozitor.

| Poinsettia a răspuns:

Multumesc pentru fundita. happy
Intr-adevar, cu emulsia aceea ti-a disparut roseata de tot sau cum a actionat?

| Marutza a răspuns:

Buna! Eu dupa ce ma epilez, folosesc ulei Johnson's Baby si nu ma mai irit, decat fooooarte, foarte putin. Incearca si tu, daca nu, ai putea sa porti niste dress-uri, daca merg la rochita si daca nu ai sandale... sad Succes!

| andreeaaa1 a răspuns:

Buna! Aici ai cateva sfaturi
http://idieta.ro/forums/archive/index.php/t-6927.html
succes si distractie placuta

| aangelia a răspuns:

Nu va iritati fratee laughing
se face rosu la fiecare firicel smuls, e normal.
mai bine e sa folosesti epilatoru` decat din aia de la veet ca iti creste par mai des si negru si urat
hee hee

| lollitha a răspuns:

Eu mi-am luat d la farmacie o crema pentru iritatie
si functioneazalove struck

| Quiss a răspuns:

Pai incearca sa-ti pui comprese cu apa, sa te dai cu creme, ceva de genul. Ar trebui sa-ti treaca pana maine... Sau daca nu, ia maine ciorapi [dres], chiar daca e vara si e cald nu prea ai alta solutie. Ciorapii mai atenueaza iritarea, nu se vede asa de naspa.

| Nimicdespus_7705 explică:

@ ela M-am dat de doua ori pana acum si aproape a disparut.Sunt foarte multumita de emulsie.Multumesc tuturor pentru. sfaturihappy

| Dede_8362 a răspuns:

Da'te cu crema hidratanta, sau crema pentru dupa epilare, oricum orice ai face nu va trece pana a2-a zisad

| Ariel_2658 a răspuns:

Si eu ma irit cand ma fac cu epilatorul!
Da-ti cu crema de galbenele! O sa iti treaca pana a doua zi daca iti dai. Mie asa imi trece iritatia.

| RawrXd a răspuns:

Parerea mea este ca arr trebui sa te duci la farmacie... big grin Poti sa povestesti farmacistul sau sa-ti cumperi o crema cu aloe. cred ca mai bine ii povestesti farmacistului.