| chocolate3755 a întrebat:

Hey fetelor. Voi ce fond de ten folositi? Vreau sa-mi iau si eu unul,dar habar nu am ce firma etc. Am tenul gras-mixt. Vreau sa nu fie prea greoi,adica sa-l pot purta si vara si nici prea scump sa nu fie. Am auzit ca BB cream-urile sunt bune,am incercat-o pe cea de la maybelline si cea de la garnier si nu mi-au placut deloc. Textura e lipicoasa parca,nu se potriveste deloc cu tenul meu relativ gras si pe linga asta, luceste foarte mult chiar daca ma dau cu pudra deasupra. Ce imi recomandati?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca fondul de ten de la l'oreal-accoed parfait

| JustSmileK a răspuns:

Eu folosesc de cativa ani Affinitone mineral de la Maybelline si e super bun. Dar la pret e cam scumput, 40 de lei.

| CM_CM_1988 a răspuns:

Ti-l recomand pe cel de la Sephora. Are textura usoara si mata. E foarte tare.
Sau ar mai fi cel de la Max Factor, nu stiu cum se cheama. E intr-o sticluta de plastic cu capac alb.
Du-te in magazine si incearca-le happy

| acnaib20 a răspuns:

Eu folosesc de la seventeen natural velvet, nu incarca fata in exces oferind un aspect natural, acopera destul de bine imperfectiunile si rezita

| SuntetiLooseri a răspuns:

Draga mea, eu nu folosesc fond de ten, fiindca am o fata asa frumoasa si zbarcita incat nici nnu am nevoie, dar tie ti-as recomanda ceva natural din noroi sau balegutza, Sper sa-ti repare fata urata si plina de riduri

| SuntetiLooseri a răspuns:

Poti sa folosesti mazga, e ceva mai natural

| rainysunset a răspuns:

Ar mai fi si Astor Mattitude HD, mie mi se pare potrivit pentru vara. Ca pret e in jur de 40 de lei.