| Rusoaica7 a întrebat:

Hey, hey, heey. big grin
As avea nevoie de putin ajutor..sunt in clasa a IX-a si luna asta am balul bobocilor. Problema este ca nu stiu cu ce sa ma imbrac. straight face mda, pare ciudat.dar nu prea am fost la astfel de petreceri. ceva idei? thinking astept multe sfaturii :*

P.S. Dau funditawinking

4 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Balul bobocilor nu este o petrecere. De obicei,sunt scenete sau sunt persoane care cântă,dansează, mimează sau altele. Nu te duci în club să dansezi sau să stai la o masă. Te îmbraci în funcţie de rolul tău acolo.
Dacă participi în calitate de miss, îţi iei rochia în funcţie de cerinţe. Adică fiecare liceu organizează balul bobocilor într-un mod diferit. Dacă trebuie să dansezi vals sau tango, alegi o rochie potrivită. Spre final, când se prezintă perechile, alegi o rochie simplă, elegantă şi pantofi.

| Dianna21 a răspuns:

Balul bobocilor nu este tocmai o "petrecere". Incearca sa te imbraci destul de simplu, elegant nu sport. Dar nu exagerat. O rochita simpla si niste balerini/pantofi, e perfect.

| AlexandraPink a răspuns:

Banuiesc ca balul se va tine intr-un club, ca de obicei, nu? Eu am trecut deja prin prima experienta a balului si te sfatuiesc sa porti o rochita nu prea sofisticata, adica nici de nunta, dar nici de iesit in oras cu fetele. Poate sa fie mulata, sau cu volanase, si ar arata super cu cateva paiete. Pentru ca balul este destinat bobocilor, nu? Asa ca voi, boboacele trebuie sa iesiti in evidenta big grin De asemenea, pantofi cu toc preferabili negri sau de culoare nude, simpli.

| PikachUS a răspuns:

Nu incerca sa fii sofisticata. Ceva simplu si nu tone de machiajn pe fata. Funda?