| BeautifulAngel a întrebat:

Hey! Imi puteti da niste sugestii de farduri bune pentru pleoape, care sa fie rezistente si nu foarte scumpe.Am gasit pe site-uri cum sunt Olx sau ocazii truse mari de la mac la preturi accesibile, dar nu stiu cat de bune sunt avand in vedere numarul mare de culori si preturile lor.Nu imi trebuie neaparat trusa mare, si daca sunt 10 culori dar diferite pentru mine sunt ok.As prefera sa le cumpar din magazine si nu de pe net.Astept sugestii.Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Stiu ca la mine in oras in Kendra s-a facut de curand stand Sleek, dar nu stiu daca exista si unde locuiesti tu.Cei de la Sleek au niste farduri foarte bune, pigmentate si o varietate mare de culori.Aici poti vedea mai multe produse:http://www.makeup-shop.ro/pagina/producator/sleek-makeup-uk
Daca vrei din magazin, iti recomand fardurile de la Miss Sporty, nu sunt scumpe, dar sunt calitative, cremoase si usor de aplicat. Poti incerca si binecunoscutele palete de la Ruby Rose, foarte ieftine, culori pigmentate, insa mai prafoase..sau de la Essence stiu ca sunt foarte bune si ieftine. Spor la cumparaturi.

| Ruxandra15 a răspuns:

Poti incerca fardurile Flormar. Daca vrei truse de 4 culori cele de la Maybelline sunt foarte faine sau Astor. Daca vrei sa comanzi incearca de la Sleek sau Nyx, or Nyc. Daca totusi poti da 200 de lei incearca Too Faced Chocolate bar. Are 10 nuante parca si merita. Eu am o paleta de 120 de culori luata de la un magazin no name si fardurile sunt pigmentate si rezista. Orice fard rezista daca aplici o basa buna. Eu am ten gras si mie nu imi pries bazele pentru ochi decat de la too faced si nu dau in fiecare luna 80 de lei pe o baza asa ca folosesc un fond de ten, peste el pudra si dupa fac machiajul ochilor.

| Biancaveve a răspuns:

Pai cauta pe net un site si acolo sunt scumpe si bune!
Funda?

| DenyDennise a răspuns:

Inceraca produsele de la E.l.f. Eu am o trusa si mai multe cosmetice, corector, primer, creioane etc. Sunt bune si destul de ieftine, avand destul de des reduceri.