| MădălinaDinu a întrebat:

Heyhappy, m-am tot uitat pe net la fete care isi fac conturul ochiului cu tusul (lichid). Eu nu pot sa ma fac egala la abii ochi, ori codita e prea sus, alta prea jos; ori prea groasa, ori prea subtire; si pun foarte mult sa ma fac bine. Cum as putea sa le fac pe ambele la fel. Ma fac cu tusul de un an, si tot nu-mi iese nici din a-3a incercare.

3 răspunsuri:
| Madayna a răspuns:

Asa mi se intampla si mie, niciodata nu-mi ies identice. Poti doar sa exersezi foarte mult, sa nu te grabesti si sa ai la indemana un servetel umed ca sa poti sterge unde ai gresit.

| 德尼莎 a răspuns:

Nici mie nu imi ies egale, pur si simplu le fac cum imi vine dar AI GRIJA nu te grabii cand le faci daca vezi ca se vede diferenta foarte bine sterge doar codita de la una din ele si il refaci, incearca sa desenezi si pe foi ca te ajuta ..eu desenam fete cu ochi apoi faceam conturul ochilor la fel ca si cu tusul. deseori nu-i ieseau la fel dar atata am exersat incat acum nu se vede chiar atat de bine diferenta intre ele. Succes! ^^

| Georgianaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Si eu patesc la fel laughing cand ma fac cu tus trebuie sa ma apuc de machiat cu jumatate de ora inainte..eu imi pun demachiant pe un betisor de urechi si sterg imperfectiuniile.Eu zic ca e mai ok decat un servetel umed pentru ca stergi mai usor... :*