| TDGMeebu a întrebat:

Hey!
M`am transferat de la scoala si am ajuns la o scoala care este foarte stricta impotriva uniformei. Ne cere sa purtam vesta o camasa alba si pantaloni negri. Vesta este in genul : http://www.google.ro/......tp?/imgres r:22, s:48&biw=1276&bih=558 numai ca este in carouri alb-negru. Si vreau sa-i fac ceva sa fie mai la moda. Adica sa-i schimb nasturi s`o duc la croitor si sa mi`o taie in zona subratului si sa ii dea o forma pe mjloc deoarece este dreapta si se increteste la mijloc cand o port si ma enerveaza enorm. Ce ziceti? Mai aveti idei? Nu vreau sa`mi ziceti: poarta fusta cu nu stiu ce, pentru ca nu vreau sa port fusta deoarece am genunchii uragi si picioarele cam strambe, ca asa as purta dar totusi, colegii fac caterinca, ridica fuste, mai ales ca as fi singura cu fusta :). Mersi mult! :*

4 răspunsuri:
| FabuloasaRO a răspuns:

Accesorizeaza-te in fiecare zi cu diferite brose, badges, bentite, fundite in par, chiar o esarfa haioasa. Brosele mi se par cele mai bune pentru a inveseli o vesta foarte sobra, mai ales ca le poti cumpara in multe stiluri.
De asemenea, poti inlocui nasturii cu unii mai colorati sau mai classy. Daca este in carouri cu alb negru, merg de minune nasturii sau brosele rosii, roz sau in stil punk.
Raspuns oferit de http://www.fabuloasa.ro/

mira
| mira a răspuns:

Fabuloasa are dreptate.

| mary a răspuns:

Pai tu ai zis "stricta impotriva uniformei" asta inseamna ca nu trebuie uniforma si scoala ta e impotriva uniformei. ce viata...

in privinta vestei este foarte faina. si oricum toti sunt asa la scoala. daca vrei sa iti personalizezi uniforma ia-ti camasi/bluze/tricouri deosebite. adica cu o croiala aparte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E stricta impotriva uniformei... ce scoala mai e si asta ca vreau si eurolling on the floor