| SoKawaii a întrebat:

:* ajuta-ti-ma cu niste raspunsuri va rog happy
1. daca imi vopsesc parul cu albastru de metil, se mai ia culoarea?
2. cum imi pot vopsi parul cu albastru de metil, adica cate picaturi sa torn incati L de apa, pentru a iesi un albastru deschis (turcoaz).
3.cum imi pot convinge parintii sa mi fac piercing? industrial ( am 15, nu sunt mica)
multumesc anticipat
PS: daca imi vopsesc parul cu albastru de metil ( tot parul, in afara de radacina ) eu fiind satena, se va vedea urat, sau imi poate afecta parul?

Răspuns Câştigător
| KanuruChan a răspuns:

1. Da, normal că vopseaua o să se ia. Cred ca după 2-3 spălări.

2. Păi, cu cât torni mai puţine picături, gen 1-2, cu atât părul va ieşi albastru deschis. Dacă pui mai mult, va ieşi mai închis, oricum pe părul şaten nu se prea vede, decât la soare, dar foarte frumos. Pui cam jumătate de pahar normal de apă la 1-2 picături de albastru de metil.

3. Nu am idee. Sincer, nici eu nu sunt de acord cu piercing-urile. Nici la adolescenţă, nici la maturitate! Părerea mea despre fetele/băieţii cu piercing-uri sau tatuaje nu e una foarte bună. În fine, e alegerea ta.

În legătură cu PS-ul.
1.Se va vedea urât, mai ales că eşti şatenă, n-o să prindă foarte bine.
2.Îţi afectează părul dacă-l vopseşti pe toată suprafaţa.

Uite aici şi un ajutor : https://hypeupyourday.wordpress.com/2012/06/20/albastru-de-metil/

PS : Sper ca părinţii tăi să rămână la ideea de "Spunem NU piercing-urilor! "laughing Fără supărare.

Deciii. Sper că ţi-am fost de ajutor!(: