| SakuraMiraiEdo a întrebat:

Am o intrebare adresata mai mult fetelor. Stiti vreo metoda sa imi fac parul cret, o metoda mai usoara? Dar sa fie o metoda la mana,far ondulator, bigudiuri sau asa ceva. Ideii?
P.S: sa fie ceva ce poate
realiza o fata de 12 ani

Fundita! kiss

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Este plin Youtube-ul cu tutoriale despre cum să îți faci părul creț cu paie.

https://www.youtube.com/watch?v=hGJvdbGVrbc

| ColoredStar a răspuns:

Heii^^
Înainte să dormi poți să îți împletești părul și să stai așa până dimineață. După ce o să desfaci împletitura scutrui părul și poți folosi un fixativ!
Te pup! ^^

| AnastasiaMariaAnastasia a răspuns:

Trebuie sa te speli pe cap iti stergi parul cu prosopul(parul trebuie sa fie ud). Dupa ce ti-ai sters parul rogi pe cineva sa te impleteasca in multe codite. Lasi cateva ore si gata.

| Paduraru_Bianca_1996 a răspuns:

Pai depinde ce par ai daca ai par drept eu zic numai cu ondulatorul sa bigudiurile daca ai parul mai odulat dupa ce faci baie pe par sa nu ti—l usi cu cu urmatorul si sa nu il usuce lasat sa se usuce de la sine astfel va fi mai ondulat! Funda please! :-)