| melindutza23 a întrebat:

Am parul lung si usor ondulat, dar imi cade foarte mult. Ce pot face sa nu mai imi cada? (FUNDA)

6 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Du-te la farmacie/magazin cu produse cosmetice si intreaba vanzatoare daca iti poate recomanda niste seruri anti-cadere..Produsele variaza in functie de cat esti dispusa sa platesti pentru ele.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Impotriva caderii parului iti recomand sa incerci asta:
o lingura de gaz, o lingura rom, o sticluta de vitamina A(uleioasa), un galbenus de ou.Amesteci bine, aplici pe parul spalat, incepand de la radacina spre varfuri.Lasi timp de o 1/2 ora, clatind apoi foarte bine parul.
Tratamentul se poate face la 2 saptamani.
Sau exista TONIC CAPILAR de la Dacia Plant.
Te pup!

| Andryutza12 a răspuns:

sa face diferite tratamente cu ceapa cauta pe net si o sa gasesti succes

| DaNyDaNyDaNyElA a răspuns:

Poti sa te dai cu 5 minute inainte sa te speli pe par cu ulei de masline, il lasi sa actioneze apoi dai cu sampon si clatesti bine de tot cu apa calduta nu fiarta, nu rece doar calduta... happy trebuie facut de 2-3 ori pe saptamana timp de o luna(acum depinde si de par)la mine a functionat, sper sa te ajute si pe tinewinking big grin

| beauty07 a răspuns:

Si eu patesc la fel, dar asa este, se regenereaza. incerca sa folosesti un balsam de par sau o masca de par dupa spalare... celelalte tratamente degeaba le incerci nu functioneaza. asta e mai cade si parulhee hee. sper ca sfatul meu e de folos.