| Innocence a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru. Va rog sa-mi raspundeti daca stiti din propria experienta, nu vreau articole de pe google.big grin
Vineri seara am banchetul de clasa a 8-a. Mi-am cumparat rochita care este alb cu negru. Pt. machiaj m-am gandit sa-mi fac un smoky eyes.
Intrebare mea e: ce culori as putea sa folosesc stiind ca am ochii caprui foarte deschis? Si sunt bruneta.happy
Va rog, ajutor!laughing kiss

Răspuns Câştigător
| AndrogynBeauty a răspuns:

Dacă rochiţa e alb cu negru, adică nu are culoare, eu zic că nu merge un machiaj smoky eyes, ci din contră, ceva colorat. Cum spui că ai ochii căprui foarte deschis, atunci eu ţi-aş recomanda un make-up pe verde sidefat, aplicat doar pe pleoapa mobilă, fără creion sau tuş, doar acompaniat de rimel pe genele superioare. Pentru buze poţi folosi orice ruj glossy (nu mat, e pretenţios şi nu-mi dau seama exact cât de bine îţi machiezi ochii). Ideea e că vara, chiar dacă e seara, e mai bine să mergi pe un machiaj adecvat, deloc dur ci foarte feminin. Dacă vrei ceva în tendinţe, atunci mergi pe portocaliu (fard de pleoape) în loc de verde (numai dacă nu ai părul roşcat!). Atenţie, portocaliul trebuie să fie culoare mată, şi merge combinat doar cu ruj portocaliu. Pentru o excelentă acoperire a buzelor, îţi recomand să-l aplici cu o pensulă, nu direct.
Apropo, pantofii ce culoare sunt? Şi ce alte accesorii vei mai purta?

9 răspunsuri:
| AndrogynBeauty a răspuns:

Da, cu atât mai mult cu cât pantofii şi plicul nu sunt colorate, merge un machiaj colorat, dar, cum ai zis şi tu, fără să exagerezi. La machiajul de seară, colorat, îţi vând un pont: nu combina niciodată culorile. Adică dacă foloseşti verde, nu pune şi puţin albastru sau roz "că dă bine", mergi doar pe verde. Dacă eşti foarte pricepută la machiaj, atunci poţi să te joci puţin cu alb sidefat pe interiorul ochiului şi/sau gri metalizat pe exteriorul său, dar sincer eu văd culoarea compactă, fără inflexiuni. Cel puţin aşa se poartă anul ăsta, ca şi variantă de seară. Ziua, în timpul liber, e cu totul altceva. Îţi urez mult succes cu machiajul şi distracţie plăcută!

| madducu a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=IpPNH1wo4Qw&feature=channel_video_title
Poate te ajuta cu ceva:*
Aaa, si vezi ca mai sunt machiaje, cauta in dreapta.Gasesti tu:*

| Patrăţel a răspuns:

Pai, daca rochia este alb cu negru de ce nu iti faci smokey cu alb si negru=p~ cred ca ar fi cel mai bine, se asoretaza si cu rochia, la alta culoare nu ma gandesc decat daca iti iei pantofii culoarea aceea si poseta la fel tongue.

| gfy a răspuns:

Bikinii sa fie rosii, restul nu conteaza. Ce intrebari idioate, doamne.

| Innocence explică:

@Bogdan: daca esti pe dinafara subiectului, PAS -> treci la urmatoarea. N-am obligat pe nimeni sa raspunda. raised eyebrows "Doamne!"

| Innocence explică:

@AndrogynBeauty: pantofii negri, plicul negru( sunt lacuite, dar nu cred ca are importanta). Eu vreau sa cer si parerea altora, nu ma machez prea des (color) si nu vreau sa exagerez, dar nici sa par penibila.

| Innocence explică:

P.S.: Daca subiectul te depaseste si nu esti in stare sa raspunzi, nu inseamna ca intrebarea e idioata. Intrebarea era ce culori as putea folosi la make-up(machiaj) nu la ce te gandesti tu.raised eyebrows

| Innocence explică:

@AndrogynBeauty: iti multumesc tare mult pentru. sfaturi!winking

| maya_1118 a răspuns:

Ai pute face niste combinatii dintre rosu,visiniu, gri, negru sa nu uiti