| marinaandreea99 a întrebat:

Cam cat ar costa un machiaj complet la sephora? este foarte scump? dar ce parere aveti de firma essence, eu am gasit un site numit 1001 cosmetice unde se vand produse essence si arata WOW, dar cand am fost la Ploiesti shoppyng city la DOULGLAS am vazut standul essence si produsele nu erau chiar asa de WOW.

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
In sephora costa cam 1-2 miliuoane, in functie de ce fel de machiaj vrei. Produsele essence eu zic ca sunt foarte bune, cel putin cele de unghii sunt extrem de bune si iftine.

| callie2 a răspuns:

In jur de 1 milion ala de zi si 2 cel de seara.
nu e chiar un brand pro essence si daca le-ai vazut in realitate si nu te-au impresionat, mai bine nu.

| Dots a răspuns:

Eu sincer am incercat sa-mi cumpar asa ceva din Maritimo constanta si avea un pret "WOW" dar desigur si produsele erau pe masura!

| Andreea9595 a răspuns:

In jur de un milion-doua. Depinde cum il vrei, pentru ce ocazie etc.

| loulou84 a răspuns:

Essence este un brand ieftin care face cat costa... Nu poti sa te astepti ca o pudra la 12 lei sa se comporte la fel ca una care costa 300 de lei.
Astea fiind zise si Essence are produse bune (apreciate de unele fete) cum ar fi mascara I love extreme.

Totusi daca vrei ceva cu un raport cat mai bun pret/calitate orienteaza-te spre branduri drugstore: L'Oreal, NYX, Sleek, Rimmel etc.
Cand gasesti un produs care ti se pare ok, cauta review-uri ca e plin internetul de ele.
Eu cumpar produse de machiaj online de pe Makeup Shop si ma bucur ca sunt seriosi si au si produse mai ieftine si produse mai scumpe dar in general tot ce am luat am nimerit