| viki16 a întrebat:

cand ma epilez folosesc lama de o vreme si sunt cam multumita de ea am folosit epilator si cresc firele de par pe sub piele si mi-e frica as vrea din nou sa folosesc epilatorul pentru ca tine mai mult dar cum as putea evita sa imi mai creasca firele de par pe sub piele va rog nu vreau sa arat ca o maimuta din cauza lamei dau funda!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește gelul de duș cu efect de exfoliere.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Folosesc lama de peste 10 ani si nu am ajuns ca o maimuta

| positivity a răspuns:

Şi eu am fost mulțumită de benzile de ceară, până în momentul când am văzut câte fire de păr mi-au crescut sub piele.
Nu ştiu cum să scap de ele, însă cel mai probabil le voi lăsa să crească şi după, la fel ca tine, voi folosi lama, doar pentru a scăpa de aceste fire de păr enervante.
Îţi dau un sfat: înainte de epilare, exfoliază-ţi bine pielea, ajută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Foloseste epilatorul, e mult mai bun decat lama, lasa lama pentru barbati!
Te pup!

| mishi a răspuns:

Sa nu ti mai creasca sub piele exfoliaza ti pilea cand faci baie cu malai sau cu o piatra de picioare foarte fina