| MoMoScumpik a întrebat:

Ce remedii stiti impotriva parului gras?

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| bellekamms a răspuns:

Adauga in ultima apa de clatire(intr-un lighean)zeama de la o jumatate de lamaie.

| darrio2007 a răspuns:

Sampon pentru par gras.

| Alecsyyya a răspuns:

Daca parul tau este gras, glandele sebacee aflate in scalpul tau sunt mai active decat ar trebui si secreta prea multa grasime (sebum).

Ce sa faci:
Spala parul cu sampoane usoare cu ph echilibrat pe care sa-l aplici la mijlocul si la capatul firelor. Incearca sa eviti mancarurile grase, cu multe grasimi.

Ce sa nu faci:
Evita sa freci pielea capului atunci cand te speli deoarece acest lucru stimuleaza glandele sebacee – maseaza usor cu podul palmelor. Incearca sa nu te speli in fiecare zi pentru ca parul se va ingrasa si mai tare.

| OannaxD a răspuns:

Am auzit și eu de chestia cu oțetu și am încercat-o. mi se pare foarte grețoasă și am simțit miros de oțet cam două-trei zile până m-am spălat din nou :-&. și nu prea a mers. ba chiar dimpotrivă. :-s Șamponul și balsamul mai bun ajută puțin. dar chestia cu păru gras e normală.

| adytza98 a răspuns:

Cu balsam sau shampon impotriva parului gras sau eventual iti dai cu pui putin otet intr-un pahar cu mai multa apa si iti dai

| Pisikmic12 a răspuns:

Pai... un sampon special

| biancapop47 a răspuns:

Uite aici http://www.youtube.com/watch?v=bQJ2YWmTNLU

Acesta este canalul meu de pe YouTube şi sunt nouă. Chiar m-ar ajuta foarte mult dacă ai putea să te uiţi şi la celelalte videouri şi poate să dai un subscribe, pentru noi videouri de beauty, fashion şi DIY.Mulţumesc!