| AntoCbu a întrebat:

cum pot scapa de punctele negre de pe fata? (Nas, barbie, obraji ) funda!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

De scapat nu scapi, le poti tine sub control.
Ai aici niste idei:
http://www.wikihow.com/Clean-Clogged-Pores
Sephora are si ea cateva tipuri de produse, poti merge sa intrebi.

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Te duci la cosmetica si ti le scoate dupa o baie de aburi

| IoanaPsy a răspuns:

La cosmeticiana. Iti va deschide porii la abur, apoi va stoarce punctele negre unul cate unul. Mai poti face si tu acasa gomaje cu ingrediente naturale (un mix de zahar sau malai cu ulei de masline). Iti deschizi porii la baie de abur, masezi usor tenul cu acel mix, apoi aplici bicarbonat de sodiu usor umezit pe zona afectata. Lasi sa se usuce, te clatesti si aplici o crema hidratanta. Rezultatele se vad imediat. Nu face asta mai des de o data pe saptamana, caci iti vei irita tenul.