| maryanaa a întrebat:

maine merg la bronzat si nu vreau sa ma ard vreau sa ma bronzez putin insa am uitat sa imi cumpar ulei... am nivea doar ca este de fata ce credeti ar putea fi folositoare?

Răspuns Câştigător
| MariaIoana a răspuns:

Eu la bronzat mereu ma dau cu ulei de masline big grinbig grin asa tare ma bronzez cu ajutorul lui si imi place, sau chiar cu ulei normal de casa. happy

6 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Iti trebuie o crema speciala pentru plaja cu factor de protectie cat mai mare care sa te protejeze de radiatiile ultraviolete. Daca te uitai la stiri au zis ca vor fi doua zile cu radiatii puternice.Nu ti-ai ales bine ziua de plaja.Sa-ti pui o sapca pe cap si sa nu stai la plaja la orele pranzului.O crema obisnuita nu te protejeaza.Sunt foarte multi in tara care au cancer de piele si asta pentru ca degeaba zic la televizor ca unora le "intra pe o ureche si le iese pe alta". Nici crema nu protejeaza foarte bine zicea un medic la televizor, protejeaza daca e data in strat gros.Mie nu-mi place sa ma bronzez, desi ma bronzam frumos acum cativa ani.Petrecere frumoasa!

| BlackBVB a răspuns:

Poti face un ulei de casa din morcov ras si ulei de masline
e cam logic cum se prepara(amesteci morcovul ras cu uleiul de masline)
acest ulei iti va da un bronz ciocolatiu si nici nu iti va lasa pielea sa se usuce ba chiar o hidrateaza
bafta
fundita?

| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Daca are efect asupra fetei, are efect asupra intregului corp, este tot PIELE in **** mea!

| digitalchocolate a răspuns:

cred ca da si daca nu te ajuta la bronzat, atunci o poti folosi si in caz ca te arzi sa te calmeze...:}

| Georgell_3933 a răspuns:

Tot ce conteaza e sa nu stai din prima la soare. Adica, trebuie sa stai treptat, chiar daca te-ai dat cu crema. Cred ca ar fi folositoare dar nu intre orele 12 00-15 00...atunci razele soarelui sunt foarte puternice. Ai grija in continuarewinking

| iocriss a răspuns:

Nivea e o crema destul de buna deci s-ar putea sa te ajute cat decattongue