| InnaBotezatu a întrebat:

Stiu ca e cam devreme dar o sa va intreb totusi cu ce o sa va imbracati voi in prima zi de scoala vreau poze sau ceva asemanator cu ce o sa va imbracati am mare nevoie pentru ca am ramas fara idei si vreau totusi sa imi reannoiesc garderoba.happy Mersii:* si bine`nteles promit si funda:X

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Uite, eu incep clasa a 12-a si ma imbrac asa in prima zi de scoala:intr-un costumas lila, dintr-un bumbac putin satinat: sacou cambrat cu maneca scurta si fusta midi dreapta, o pereeche de sandale finute cu toc de 6 am alb-crem si o poseta din piele mata, de dimensiune medie, alb-crem. IMI voi lasa unghiile de lungime medie si forma patrata si le voi vopsi, atat la maini, cat si la picioare, cu o oja bej deschis-deschis. Machiajul va fi unul natural: putin gloss si un fard bej deschis de pleopae, iar parul mi-l voi vopsi, ac de obicei, blond-mediu si il voi lasa liber pe sapte(am parul drept, putin mai lung de umeri). ca accesorii voim opta pentru un set de bijuterii cin aur alb combunat cu aur galben -colier, bratara, inel cu perla si cercei cu perle-finute si de efect. Sunt sigura ca voi avea o aparitie eleganta, decenta si rafinata. Te-ai putea imbraca si tu aemanator, ce zici? Bafta oricum la alegerea hainelor care sa te puna in cvaloare, care sa-ti placa si sa fie adecvate stilului tau vestimentar, dar mai ales mult succes lascoala si sa ai un an scolar cu multe realizari in tot ceea ce iti propui!

1 răspuns:
| andreyutzha a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres dar fara tocuri..cu o pereche de balerini:D.
http://www.google.ro/......tp?/imgres
o pereche de blugi si o camasa\tricou sus depinde cum va fi vremea atunci si in picioare tenesi daca e tricou si balerini daca e camasa.sau o pereche de colanti cu o bluzita, camasa\lunga:D