| Pohuista a întrebat:

Hey, vreau sa imi dati niste sfaturi ce ma pot scăpa de cicatricile (semnele) lăsate de cosuri.
Cum pot scăpa de aceste semne? Va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

De astea scapi numai prin proceduri la medicul dermatolog, cum ar fi peeling chimic, microdermabraziune, laser, filling etc. Sunt proceduri ce implica punerea unui acid pe piele ca sa dizolve un strat consistent de piele sau exfolierea mecanica a pielii. Sunt proceduri dureroase, scumpe si posibil sa trebuiasca sa le faci de mai multe ori ca sa ai rezultate vuzibile.

| Andreeush a răspuns:

Aplică o cremă hidratantă pentru coșuri.

| SomethingFunni a răspuns:

Exista diverse operatii estetice care se ocupa in special de acest tip de cicatrici.

In rest nu prea exista optiuni, teoretic daca incerci sa aplici crema hidratanta pe fata de vreo 3 ori pe saptamana ar trebui sa dea rezultate in 2-3 ani.