| Anonima1998 a întrebat:

Heyy (:
Imi spuneti va rog si mie cum sa scap de cosuri?
Funda! [ Pentru cea mai buna idee! ]

Răspuns Câştigător
| HarMonyy a răspuns:

Si eu am avut cosuri, dar mi'au trecut. Cosurile apar doar daca ai tenul gras, dar si din cauza mainilor murdarehappy Iti recomand ca vara sa stai cu fata cat mai mult la soare pentru a se usca. Asa am scapat si eu de ele. aaa da, si sa te speli de 2-3 ori pe zi pe fatahappy Bafta si sper sa scapi cat mai repedehappy

8 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Aknesol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.pai ideile mele sunt cam ca ale lui HarMonyy. Ele se formeaza din cauza tenului dar si a murdariei.Ai grija la praf si chesti dintr-astea.La soare se usuca si iti trec..asa este. Dar este si o solutie.Clerasil parca.si eu am dintr-aceea si este foarte buna.

*HEIL HITLER*

| TeDrq a răspuns:

Du-te la farmacie si ia-ti o crema numita CressOlep (costa cam 3 milioane dar merita! ) FUNDA?

| RobyK2 a răspuns:

Buna.

Am doua metode pentru tine:
1. Spala-te cu sapun pe maini, inainte de a atinge fata! Nu folosi sapun obisnuit, ci, crema de ras, sau sapun de ras(daca mai exista)! In fiecare seara, fa-ti gomaj cu tarate de grau(umezeste fata, aplica, cu mana, taratele pe fata si freaca, usor, timp de 3-4 minute), dupa care, te vei limpezi cu apa calduta! Dupa tamponarea fetei cu prosop curat(sau de unica folosinta), aplica pe ten, zeama de lamaie(atentie, ustura!)! Dimineata, poti clati fata, tot cu apa calduta. Nu stoarce cosurile! Evita alimentele excitante, bauturile carbogazoase si tutunul! Vei scapa cam in 3-4-5 saptamani dar sa continui cu tratamentul, 1-2 ori pe saptamana, si cu igiena.
2.Mergi la farmacie si cere-i farmacistei o crema de fata pentru acnee(cosuri).

| sEEk8 a răspuns:

Sunt diferite creme pe care le poti achizitiona de pe internet...happy

| vacarescu a răspuns:

Daca esti fata asteapta.big grinhappy

| Anonima1998 explică:

Va multumesc Tuturor :*:*

| 000deea000 a răspuns:

Hey. poti folosi argila pentru uscarea tenului