| adinaa2003 a întrebat:

Heyy!
S-ar putea ca pe viitor să am părul degradat/ars având în vedere că îmi îndrept părul de două ori pe saptămână? (folosesc placa de păr de la BaByliss, din ceramică)
Folosesc şamponul de păr de la Garnier, Botanic Therapy, Honey & Propolis si balsamul de la Gliss, hair repair, oil nutritive
Ocazional folosesc si şamponul uscat de la Nivea, medium hair tones
Mulţumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Depinde la cate grade o folosesti.
Par vopsit blond maxim 160grade.
Par natural sau vopsit negru cu fir gros maxim 180 grade.
Peste 180 grade se arde keratina din firul de par => par degradat, aspect de matura.
Temperaturile sunt valabile si pentru ondulator.
Daca o folosesti ocazional cu temperaturile mentionate nu va produce daune firului de par.
Hidratare neaparat pe lungime.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, cu siguranta in directia aia te indrepti!

| NisipLaMare a răspuns:

Poti sa folosesti si uleiuri de pe Luna tot degeaba, placa de par iti arde parul incet incet.

| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Este foarte important să incluzi pe lângă produsele pe care le folosești deja și un produs de protecție termică pe care să îl aplici înainte de a folosi placa de păr astfel încât să eviți arderea sa.