| ooFuChsiAoo a întrebat:

Hi!
Am si eu o intrebare:-? Eu am parul cam asa http://www.divercitycafe.ro/wp-content/gallery/jojo-fly- away/jojo.jpg doar ca mai cret si mai inchis la culoare...in rest tunsoarea e cam asta.Problema mea e ca el sta asa doar dupa ce il spal, dupa ce il perii devine o chestie pufoasa care ma enerveaza pentru ca nu stiu cum sa o aranjez.Am incercat si placa, si peria rotativa si diferite produse de aranjat gen spuma sau fixativ dar nu prea tine:|. Ce as putea sa fac, pentru ca daca folosesc aceste produse des mi se ingrasa atat de tare incat trebuie sa il spal in fiecare zi?:-? Eu acum il spal la 2-3 zile depinde cum arata. O fundita pentru raspunsul cel mai bun:X:*:)

Răspuns Câştigător
| SayMeSayYou a răspuns:

Pai dupa ce faci baie, piaptana-te, usuca-te foarte putin cu uscatorul de par, apoi da-te cu spuma pe parul ud. Iar dimineata cand te trezesti nu-l mai piepatana, doar aranjeaza`l putin. Daca faci asta cateva saptamani nu o sa ma stea asa cum zici tu pufos, o sa fie total diferit.
Sper ca te-am ajutat.Succes kiss

8 răspunsuri:
| Raluuuuu a răspuns:

Pai nu te mai spala seara spalate dimineata si toata ziua o sa stea cum vrei dar trebuie sa te periezi inainte sa se usuce.;-Fundita?

| PinkDea a răspuns:

Pai prindel intr-o koada de kal si lasa-ti bretonul pe o parte
Daca nu reusesti ti-as sugera sa ti-l tunzi big grin

| Amy_5230 a răspuns:

Aoleuu cum sa ai paruu asa de fain acum pe bune al meu e de 6 ori mai stufos si chiar nu stiu ce sa fac :[[

| Claudia a răspuns:

Pai
si eu am aceas problema laughing sunt creatsa si daca ma pieptan imi sta in toate directiile. adica e electrizat
nu te mai pieptana decat cand te speli sau til intinzi cu placa
ca sa nu stea lipit de cap trage o pieptanaturi mica la radacina doar la radacina si va arata un volum normal si nici nu iti va sta in toate directiile :p.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, insa tu trebuie sa incepi sa il speli cu acelasi balsam. Iar cand il perii, nu mai folosii produse de`astea.ai grija sa nu il mai speli des, deoarece tot parul ti se va face asa.Eu zic sa uzi cu o batista ceva, cu o cantitate mica oricum, partea (chestia)pufoasa sa apretezi batista peste ea. Dupa un timp parul isi va revenii. Funda?:X

| deutza254 a răspuns:

Pey inainte sa te speli dai cu ulei de masline sau cu galbenus de ou si dpa cu sampon si balsam si te usucu cu peria si feonul si dpa niste fixativ:* funda:* pb asta am avut`o si ew

| CutuMic a răspuns:

Am aceeasi problema...nu am gasit metoda, daca gasesti anuntama te rog...

| gabrielamirica94 a răspuns:

Pai... inceraca un ulei de par de la kalloss dupa baie cand e parul ud si dupa ce te dai cu ulei te perii dupa ce se usuca nu-l mai peria. si este posibil sa iti steahee hee. happy incearca ( acel ulei il gasesti la auchan inainte sa intrii in hiermarchet sunt "standurile alelea " ) Sper ca ti-am fost de ajutor