| oceanoflove a întrebat:

Https://www.sinsay.com/ro/ro/geaca-biker-zt991-99x?gad_s ource=1

Gecile de acest tip se cojesc ca cele din piele "falsa"?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Raspunsul e nu, fiindca la compozitie scrie 100% POLIESTER, nu poliuretan sau PVC. Dar se va roade materialul in zonele cele mai solicitate, adica la brate, piept, in laterale daca acolo iti porti geanta sau chiar la spate daca porti de obicei ghiozdan.Eu te sfatuiesc sa te feresti de astfel de materiale.In trecut mi-am cumparat o haina asemanatoare si s-a facut imediat urata, cam la o luna, deci am purtat-o doar vreo 2 ierni. Dupa aceea am ales materiale mai rezistente pentru paltonase, adica lana sau macar un mix de lana si poliester, care se comporta ceva mai decent in timp.

2 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Nu.