| anonim_4396 a întrebat:

Imi cade ingrozitor parul. Ce remedii naturale as putea folosii? Am incercat sampon si ser de la Gerovital dar nu m-a ajutat deloc.Am auzit despre frunzele de nuc. Funda

4 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Nu cred ca vreun remediu natural te ve ajuta, du-te la doctor, e o problema ce numai el o poate trata. poti folosi si sampon Favisan sau Revalid (Revalid l-a folosit mama (si samponul si fiolele) si a ajutat-o!
Sper ca te-am ajutat, multa bafta! :*

| oanaro a răspuns:

Buna! Iti recomand cu incredere aceasta crema-tratament:
http://olx.ro/......27NVx.html

| Andreea625 a răspuns:

Am gasit un tratament foarte bun impotriva caderii parului si pentru regenerarea acestuia. Nu stiu daca poate fi comandat din Romania, dar se numeste FABAO 101 D si linkul este http://www.fabao.com/. Este o solutie neuleioasa care se aplica pe pielea capului de doua ori pe zi (dimineata si seara) timp de 3 luni. Am observat imediat stoparea caderii parului si chiar imbogatirea acestuia dupa cateva luni. Eu am repetat tratamentul, iar acum il folosesc o data pe zi (seara) pentru prevenire.
Parerea mea este ca nu placa este vinovata de caderea parului, desi multi ar spune asta. Cand nu folosesc placa de par imi "imbacsesc" parul cu tot felul de fixative, geluri sau spume pe cand atunci cand il indrept nu pun decat rareori putin ulei de par (sau de masline).

| Adrian08Daniel1989 a răspuns:

De obicei cand este o problema de genul du-te mai intai la doctor si iti va spune ce anume se intampla poate probleme care se vad dar la analize, dupa care daca nu este nici o problema din punct de vedere al doctorului treci la natural, cum ar fi primul pas tunde parul cat mai scurt, al 2 pentru intarire inainte de baie cu 2 ore cel putin dai cu gaz in par mentionez gaz, iar dupa la spalare sa folosesti sapun de casa si la limpezire la 1 litru de apa o lingura de otet daca pui 2 litri 2 linguri de otet (eu pentru a nu mai pica parul am facut doar partea a treia cu limpezirea si a fost acceptabil) si inca ceva fixativele si placile si alte chiesti prin par o sa faca parul sa cada in continuare