| Kim002 a întrebat:

Imi explicati si mie va rog cum se face?

adica nu inteleg daca e pudra sau fond de ten

http://weheartit.com/......145/search

dau funda :**

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

În poză e un bronzer. Dacă nu ai, foloseşte o pudră cu 1 ton mai închis şi în centru, una cu 1 ton mai deschis. Sau un iluminator.
În poza a 3-a aplică bronzer-ul cu o pensulă pentru fard, iar în a 4-a îl estompează.
În locul bronzer-ului se poate folosi şi un fond de ten într-o nuanţă mai închisă sau un fard de pleoape mat.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai repede 2 în 1, pensula este diferită.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bronzer. Cu prima pensula il aplici, iar cu cealalta il estompezi.

| dianainsta01 a răspuns:

De fapt este un bronzer sau o pudra de conturing. se aplica cu o pensula plata pentru fard cum vezi in poza si apoi se blenduieste (amesteca) culoarea cu o pensula stufoasa, pentru a parea mai natural. tehnica asta se foloseste pentru a da iluzia de nas mai mic. sper ca te-am ajutat happy