| mara_8999 a întrebat:

Imi indrept parul cu placa dupa fiecare spalare adica din doua in doua zile si din cauza asta este foarte deterioras si subtire, se incerca usor si se ingrasa repede. Ce imi recomandati sa fac pentru a fi mai sanatos?

6 răspunsuri:
| vyo a răspuns:

Singura metoda de regenerare este foarfeca.

| mirey_4137 a răspuns:

Icearca sa folosesti niste tatamente pentru hidratarea parului, adica niste masi de par iar placa o poti inlocui cu o perie rotunda si feon pentru a indrepta parul! dupa ce te speli iti ridici parul in varful capului incepand sa usuci pe trept cu peria si feonul incepand de jos in sus. Ca la coafor. Iti da un plus de volum si il si indrepti si nici nu se arde parul cum il arzi cu placa! Bafta. Sper sa te descurci! p. s pentru un volum mai mare foloseste o perie rotunda mare iar pentru un volum mai mic o perie rotunda medie

| Mya a răspuns:

Sa-l tunzi, apoi sa nu ti-l mai indrepti atat de des cu placa! Fiindca orice masca ai folosi acum, parul tau si-ar reveni in proportie de 70%. Trebuie sa scapi de parul deteriorat si sa inveti sa ti-l pastrezi sanatos! Ai putea sa ti-l indrepti cu peria si foehnul, desi nu vor fi aceleasi rezultate, e putin mai dur decat placa.

| paa a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa renunti la placa, sa-l tunzi si sa nu il mai speli asa des

p. s. si eu am avut aceeasi problema si ajunsesem sa ma spal pe cap in fiecare zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti de la kallos ulei sa te dai inainte sa te indrepti (merge si dupa baie p parul ud). si eu tot l fel fac l fel fac baie si la fel ma indrept si am parul lung.si am varfurile despicatesad sau o masca cu keratina de la gerovital(parca)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de o placa mai buna.nu parul tau e de vina...winking