| Mada2799 a întrebat:

Imi puteti da niste tratamente naturiste pentru acnee si puncte negre? Nu vreau sa imi cumpar creme sau alte chestii. Vreau cu ceva natural.

Răspuns Câştigător
| MissJJ a răspuns:

Masti cu argila, gasesti la plafar si in hypermarketuri.Pt puncte negre incearca infuzii cu musetel, fierbi apa cu plicuri de ceai, apoi stai deasupra recipientului cu fata in aburi 10-15 minute pana ti se deschid porii.In final ii scoti manual...

2 răspunsuri:
| bubuletzu1414 a răspuns:

Salut iti recomand sa faci un ceai de Menta il lasi 15 minute sa se raceasca si apoi dupa ce te speli pe fata iei putina vata si te dai asta este pentru punctele negre care dispar dupa 10-15 zile, pentru acnee ti-as recomanda sa prepari 3 lingurite de miere cu 1 de scortisoara si sa te dai cu ia pe fata dupa ce te speli stai 10 minute si te speli cu apa calda! Sper ca team putut ajuta, Funda?

| Reptile a răspuns:

Ia-ti de la farmacie plicuri cu argila, ti se duc acneele big grin am incercat, natural 100%