| LikeABossBaby a întrebat:

Imi recomandati si mie : 1. un demachiant bun care sa nu usture ochi[acea piele din jurul acestora] 2.un gel de curatare a fetei 3. o crema de fata care hidrateaza foarte bine. As dori si sa fie ceva mai ieftine.Multumesc

7 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

1.Demachiantul pentru ochi pe care îl folosesc eu este Nivea Visage(pentru ochi şi buze extra delicat) şi sunt mulţumită de el pentru că te ajută să te demachiezi foarte repede, nu te ustură nici ochii, nici pielea din jurul lor şi îţi dă o senzaţie de "răcorire", de "fresh", dacă mă înţelegi.Costă in jur de 14 lei.
Alte demachiante destul de bune sunt cele de la Garnier(lichid) care, în schimb, nu îţi dă aceeaşi senzaţie ca cel de la Nivea şi nu te demachiază atât de repede.Costă în jur de 13-14 lei.
Ar mai fi şi cel de la L'Oreal care e aproape la fel de bun ca cel de la Nivea dar parcă un pic mai scump...aduce pe la 20-25 lei, cred.
2.Nu prea există geluri bune de curăţare a feţei(contrar reclamelor) şi,ca să nu dai banii pe produse,îţi recomand măştile cu argilă potrivite pentru orice tip de ten(tânăr,bătrân,uscat,gras,mixt, acneic, normal, etc).
Trebuie doar să amesteci cu puţină apă...mă rog, instrucţiunile sunt pe pliculeţ.Un pliculeţ costă 1 leu şi 20 bani, îl găseşti la farmacie şi îţi ajunge pentru una sau două aplicări.
3.Nivea Visage este bună dar trebuie să ţii cont că îngraşă tenul iar dacă ai un ten deja gras sau acneic o să îi dea un aspect naşpa.
Crema Nivea costă în jur de 7-8 lei cutia mică, cea medie 16-17 lei iar cea mare 20-25 lei.

Răspuns utilizator avertizat
| Mariinaa a răspuns:

Ieftin si bun, incearca produse din gama Balea, se gasesc in drogherii (DM), ti le recomand cu mare placere si sunt sigura ca nu te vor dezamagi majoritatea! Succes happy.

| missoriginal a răspuns:

Deci:
1.Demachiant de ochi de la Balea(e ieftin si eficient, eu am day 7 lei pe el paeca sau 9...in fine, continuamtongue
2.Gelul de curatare Elmiplant, care parca costa 17 lei
3.Crema hidratanta anti-imperfectiuni Elmiplant care costa 14, 5 lei.
Produsele sunt ieftine si chiar eficiente(Doamne parca as face reclamalaughing
Te pup*~*

| Kasia a răspuns:

Demachiant Farmec-8 lei
gel de curatare-Iwostin 50 lei
-Bioten-13 lei
-Nivea-18 lei
crema:Vichy-80 lei
Elmiplant-15 lei
Nivea-30 lei

| PartyLoll a răspuns:

1.Demachiant cu echinaceea si migdale de la Farmec.
2.Gelul Iwostin Purritin.
3.Nivea Visage.
4. kiss

| AlexRock a răspuns:

Incearca : Ericson laboratoire-Bio pure
nu ustura si ajuta si pielea happy