| Izzu a întrebat:

Inaininte ma spalam in fiecare zi pe cap. Acum am observat ca daca las parul doua zile fara sa il spal se unge... Daca puteti sa imi spuneti ce sa fac sa reziste mai mult proaspat... intelegi voi ce vreau sa spun :*.

Răspuns Câştigător
| Honeybunny a răspuns:

Am exact aceeasi problemahappy Solutia este sa iti iei un sampon pentru par gras, in primul rand.il al doilea rand trebuie sa faci cumva sa iti lasi parul si sa nu il speli cateva zile ca sa il obisnuiesti.de obicei chestia asta o poti face in vacanta pentru ca din moment ce te speli zilnic pe cap esti genul de fata care nu ar merge la liceu cu parul murdar.Incearca macar sa nu te speli pe cap de joi pana duminica, pentru ca te speli joi, mergi vineri la scoala/liceu si nu te mai speli pana duminica seara.Nu e sanatos sa te speli chiar zilnic pe cap si este si foarte frig afara, poti sa te imbolnavesti.Plus ca se subtiaza firul de par si va incepe sa iti cada.Ai grija sa iti speli mereu pieptenele si sa iti cureti presa(daca folosesti) pentru ca si acestea pot sa iti murdareasca parul. >big grin

7 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Vrei sa spui ca ti se ingrasa foarte repede?

| Vali87 a răspuns:

Trebuie s folosesti numai sampoane medicinale gen Alpecin - 15-20 RON
Ducray(Sabal, Squanorm, Kertyol)- astea-s mai scumpe 30- 40 RON sau de la Dercos Vichi - 40 50 RON, Stieprox, Mediket, Foltene.
Vezi ca au sampoane pentru [par gras. Eu de exemplu mi-am luat Squanorm (Ducray)- 50 RON si mi se ingrasa parul mai repede decat de obicei si acum mi-am luat alpecin pentru par gras, sa vad ce rezultate o sa am ca m-am spalat doar de 3 ori cu el si am inteles ca trebuie te speli mai mult timp cu el. Deci trebyuie sa gasesti unu care sa se potriveasca parului tau.
Ca sa te informezi mai bine intra pe site-uri precum farmablu, webfarm, farmaciastejara si cauti dupa produse pentru par sau dupa nume firme si o sa gasesti sampoanele de care ti-am zis. Or mai fi si altele nu stiu exact. Si daca te duci la dermatolog tot pe incercate ti le da. Eu unu m-am dus asta vara la una si mi-a dat doua sampoane, aveam dermatita seboreica. Pe unul l-am cumparat si nu a fost bun de nimic si dupa aia mi-am luat Selegel tot asa gasisem eu pe un forum ca e bun pentru matreata si l-am luat si a fost foarte bun. Chestia e ca mi se ingrasa parul foarte repede si acum caut unul care sa imi reduca excesul de sebum de le scalp. Sper sa reusesc. O sa mai intreb si pe doctora la care ma duc azi.
Eu am probleme si cu acneea si o sa ma duc chiar azi.
Asa ca vezi si tu

| Vali87 a răspuns:

AAa si inca ceva NU E BINE SA TE SPELI ZILNIC pe cap pentru ca iti degresezi parul stiu ca mi-a zis si doctora. Incearca sa gasesti un sampon bun pentru parul tau si sa te speli o data la 3 seri. NU IN FIECARE ZI -intreaba orice medic. Aaa ca sunt unele sampoane caer se doresc pentru uz zilnic sau frecvent - ala e MARKTING SI NUMAI MARKETING- sper sa intelegi ce spun.

Răspuns utilizator avertizat
| deeitza a răspuns:

Pai incearca sa il dai cu un balsam sau cu o masca de par eu le folosesc pe cele de la advance technicuse(avon) sau pe cele cu ulei de masline de la planet spa tot de la avon

| Dellsurici a răspuns:

Da inteleg ce zici.Asa mi se intampla si mie.Nu stiu cu ce sa te speli, dar stiu ca trebuie sa te dai cu spuma dupa ce te speli.

| Ricardo70 a răspuns:

Buna! Eufolosesc de multi ani aceste produse, sampon, fixativ si balsam, vezi la 0744321172 si la linkul: http://hi5.com/......otoUser.do