| diana234 a întrebat:

Inaltimea mea este de 1.78 si sunt in crestere. Urasc ca sunt atat de inalta si am doar 16 ani.Stiind ca sunt in crestere, pana la ce inaltime daca as ajunge nu ar trebui sa-mi fac griji, sa nu ma mai consum atata?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MadRaven a răspuns:

Pai avand in vedere varsta ta, nu o sa te mai inalti foarte mult.
De obicei o femeie poate ajunge la 1, 80.
Bine, depinde si de inaltimea parintilor tai.Mai pe scurt, nu iti face griji pentru inaltime, te stresezi degeaba, corpul va creste atat cat are de crescut.

Răspuns utilizator avertizat
| donnie112 a răspuns:

Teoretic, ca fata cresti pana la 20 ani, dar nu e deloc asa, o sa cresti probabil cu 4-5 com mai mult decat parintii tai.
eu spre exemplu m-am dezvoltat pana la 15 ani ofarte repede, iar de atunci nu am mai crescutbig grin

| pufuleata a răspuns:

De ce urasti atat de mult lucrul asta, gandeste-te si la avantajewinking
si eu la varsta pe care o ai tu aveam 178, 179. "M-am oprit" la 181 pe la varsta de 19, 20 avand in vedere ca am facut si sport dar asta mi-a influentat atat de tare cresterea pentru ca si ai mei sunt la fel de inalti.Nu mai fi stresata pe acest subiect, gandeste-te si la beneficii.Numai bine!