| fluturascolorat a întrebat:

Intrebare pentru baieti! Evitati o fata pentru ca nu are sprancenele pensate? (vreau sa le las sa mai mi ingroase)

9 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Nu sunt băiat, însă voi răspunde și eu la această întrebare.
Consider că o fată trebuie să fie perfectă, din orice punct de vedere. Însă, prin cuvântul "perfectă", nu mă refer la atingerea perfecțiunii, ci doar la îngrijirea propriului corp.
De la un timp, orice fată va vrea să schimbe ceva la ea, sperând că asta o va face mai frumoasă. Chiar dacă acel lucru este pensatul, vopsirea părului, un look nou, etc.
În plus, mi-e greu să cred că un băiat va refuza o fată doar pentru că aceasta nu se pensează.

| DDCC a răspuns:

Bună!
Eu zic așa: "Poate să fie și cea mai frumoasă din lume dacă are un caracter ce lasă de dorit..."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
De să evite?
La urma urmei în viaţă nu contează mai mult aspectul fizic, ci caracterul unei persoane.
Te pup!

| Weider a răspuns:

Doamne ce intrebare...

| Spex188 a răspuns:

Sa zicem ca nu, dar restul corpului trebuie sa fie perfect.

| anchidingabriela a răspuns:

Nu ar trebui sa te intereseze parerea baietilor daca tu te simti bine in corpul tau...cine te place, te place si cu sprancenele stufoase happy nu trebuie sa schimbi ceva la tine doar ca sa te placa baietii.

| Bobby87 a răspuns:

Buna! din punctul meu de vedere,acesta nu-i un motiv serios,sa evit o fata,uitandu-ma la sprancenele ei. Daca aceasta e aranjata, adica spalata, pieptanata si imbracata frumos, atunci e fata perfecta pentru mine, chiar daca nu se machiaza niciodata in viata ei.Si in primul rand ma uit in sufletul si inimioara ei! Nu te mai lua dupa unul si altul,ci asculta-ti instinctul,inima! Poarta-te cum iti place! Intr-o zi, o sa rasara si Fat-Frumos in calea ta, care te va placea asa cum esti-naturala, cu sprancene! Un proverb spune:nu e frumos, ce-i frumos, e frumos ce-ti place tie! Sper ca ti-am fost de ajutor cu sfatul meu.Succes...la baieti!

| eleaveyou a răspuns:

Nu, insa evita unispranceana

| Sara1423 a răspuns:

Buna,stiu ca sunt fata dar iti dau raspunsul de la fratele meu mai mare care are 17 ani: "Nu conteaza foarte mult exteriorul ci interiorul, dar asta depinde de fiecare baiat ce crede, mie unul imi plac mai mult fetele cu sparncenele mai gorase decat cele cu 3 fire de par aranjate laughing''
Sper ca te-ajutat fretele meu :*