| nikol6m a întrebat:

La ce mana se poarta de obicei bratarile? M-am contrazis cu un prieten si vreau sa vad daca am dreptatehee hee

Răspuns Câştigător
| UNfriendLY a răspuns:

Ceasu mereu se poarta pe stanga, daca ai ceas la mana automat bratara pe dreapta, daca nu ai ceas automat si bratara se duce pa mana stanga => deci pe stanga

18 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Nu cred ca exista vreo regula dar dat fiind faptul ca la mana stanga se poarta ceasul, atunci bratarile le porti la mana dreapta.

| Biby a răspuns:

Ceasul este pe stanga si normal bratara pe dreapta asa o port eu dar poti siinvers se poarta in ambele parti.Nu-ti fa probleme.

| Ririru a răspuns:

Eu de obicei pe dreapta. Dar merge si pe ambele, zic eu.

| BubuLina999 a răspuns:

Eu port la mama stanga pentru ca asa imi place mie.

| Cσσкiє a răspuns:

Eu le port la mâna dreaptă, nu cred că e o regulă.

| anad a răspuns:

Nu are relevanta pe ce mana o porti. De obicei bratara se poarta pe dreapta si ceasul pe stanga.

| cretzufinish a răspuns:

Eu am una singura pentru ca e grosuta si o tin la dreapta, pe motiv ca la stanga tin ceasul. Simplu de tot laughing Oricum ce-i mult strica.

| jolie a răspuns:

Eu port la dreapta pentru ca la stanga port ceasul dar eu sunt de parere ca le porti la ce mana vrei unde iti place big grin

mira
| mira a răspuns:

Se prefera mana stanga.

| lavynika a răspuns:

Bratarile, in mod normal se porta la mana dreapta pentru ca la mana stanga se poarta ceasul.

| Fluffy a răspuns:

Nu conteaza pe ce mana o porti. De obicei bratara se poarta pe dreapta si ceasul pe stangawinking

| xNirvana a răspuns:

Eu cand port una singura o pun la mana stanga happy
Si cand port mai multe la ambele big grin

| ancutsa410 a răspuns:

Eu port pe dreapta big grin

| GuessWho a răspuns:

Pai eu port la ambele.
Insa de obicei se poarta la stanga ca sa nu te incomodeze atunci cand scrii.ma rogbig grin

| axel007 a răspuns:

La dreapta de obicei si ceasul la stanga... dar sunt si care poatra la stanga pe langa ceas sau fara ceas happy

| frvtel a răspuns:

Pe mana dreapta.

| Zamfir_2974 a răspuns:

La dreapta

| Altnume a răspuns:

Buna nikol eu stiu ca bratarile de obicei se poara la mana dreapta dar eu port la mana stanga sunt mai coolhee hee