| KerrigaNee a întrebat:

La ce pot folosi uleiul de ricin in afara de tratarea unghiilor exfoliate? Pentru vergeturi e bun? Am citit ca da, dar stau cu dubii. Fundita happy

Răspuns Câştigător
| ioniiiiiM a răspuns:

Uleiul de ricin este bun pentru par, sprancene, gene si unghii.pentru vergeturi nu stiu daca e bun dar, daca doresti sa incerci cine nu te lasa?happy

2 răspunsuri:
| FashionVictim93 a răspuns:

Mod de utilizare ULEI DE RICIN :
Uz intern: 1-2 linguri(la adulti) se recomanda amestecate cu diverse corective: suc de fructe, supa, ceai, cafea, bere etc.
Uz extern: unghii, ploape, pielea capului.
Recomand uleiul de argan este intr-adevar scump dar este bun pentru tot. sper ca ti'am fost de ajutor happy

| uic9999 a răspuns:

Aici poti afla mai multe despre uleiul de ricin si il poti si comada: http://www.sapunnatural.ro/2012/ulei-ricin/.