| dcpsn a întrebat:

La magazinele de optica gasesti si ochelari cu lentile false? adica doar asa din plastic, sa-i porti ca un accesoriu? Daca da, cam cat ar costa? stie cineva? Dau fundita tongue

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Exista.
Pretul ocheților inseamna rama + lentilele + manopera.
Daca rama este semnata de un designer suparat, poate incepe numaratoarea de la 400 Ron incolo.
Daca rama este una buna, o poti cumpara cu 300 Ron.Sau mai putin.
Montajul lentilelor costa in jur de 20 Ron. Daca lentilele sunt de sticla,vor costa mai putin dar ele sunt mai grele si lasa semn pe nas, acolo unde ocheții se sprijina. Daca sunt de plastic, lentilele sunt mai scumpe.

1 răspuns:
| vampiroaicaW a răspuns:

Ramele si cu ochelarii se platesc separat. Acum depide de rame, mai scumpe mai ieftine...