| Anduciu a întrebat:

Maine ma duc sa ma tund.Eu mi-am facut deja o idee, dar nu sunt chiar sigura.
Am fata patrata, parul cret, pana la umeri[se vede si la avatar]. Ma gandeam ca tunsoarea sa fie in scari, acestea incepand de la nivelul maxilarului... E in regula?
>Multumescbig grin

10 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Fa'ti breton. Indreapta'l, fa ce vrei numa' scapa de fruntea aia ca mi se vede reflectia in ea.

| Derye a răspuns:

Eu vorbeam serios. Fa'ti breton.
Si prietena ta are o coafura urata. Are fata rotunda si nu ii sta deloc bine.
De obicei unii oameni par urati pentru simplul fapt ca nu stiu sa'si aleaga coafurile. Coafurile se aleg in functie de fizionomia fetei. Ia mergi tu, draguta, la un stilist sau un coafor mai luxos si vezi ce frumoasa iesi de acolo.

| Anduciu explică:

Dar daca scarile ar incepe de la nivelul barbiei? Am mai fost tunsa pana la barbie si nu sta umflat...sta normal.Parul meu nu e atat de cret incat sa se infoaie daca tai 2-3 degete din el.
Pentru @Derye! ha, ha, ha...chiar asa se vede reflectia in fruntea mea?

| Anduciu explică:

@Derye!, multumirile mele sincere pentru sfat... dar puteai gasi un mod mai dragut sa spui asta. Oricum, nu-ti port pica.happy
Ma rog, m-am tuns.Nu stiu exact ce i-a facut, dar nu arata raulaughing.

| Sara a răspuns:

Nu scumpa mea. Daca e la nvelul maxilarului, stii ce se va intampla cu fata ta? Vei arata ca o oita, scuze de expresie, dar pentru ca ai fata patrata si cretul parului va da impresia ca esti rotunda. Eu zic sa fie mai jos de maxilar, barbie. Eu zic sa nu ti l filezi sau sa ti l tunzi in scaritongue

| dhraqull a răspuns:

Da, e in regula, daca vrei sa arati ca un pudel.Nu iti recomand sa iti filezi sau sa iti tunzi in scari parul pentru ca va sta umflat.Mai bine vorbesti cu un profesionist despre modurile in care ti-ai putea tunde si aranja parul.
Iulia

| Hedy a răspuns:

A ai capul patrat de asta esti asa proastabig grin

| larrii a răspuns:

Hmm nu stiu daca ar merge asa bine :-s... la fata ta ar merge ff bine tunsoarea in scari, dar din cauza parului cret nu cred ca s; ar aseza asa bine sad eu zic sa intrebi frizerul :d cel mai sigurhee hee

| Byushka a răspuns:

De ce nu mergi la un stilist sa iti zica exact ce iti sta bine sau so intreby pe frizerita...happy ar merge si un breton la tine pe o partewinking ( parerea mea )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubitha cand am zis ca estiproasta

numai krzt.smug

poate acum o sa ajungi la o noua parerethinking