| anonim_4396 a întrebat:

Maine voi merge la cumparaturi si trebuie sa imi cumpar un sampon.Eu am parul gras, la 2 zile se ingrasa.Imi recomandati si mie un sampon/balsam ceva. ce ma poate ajuta? Sau masti ceva naturale pentru par gras folositi? Imi recomandati si mie ceva?

Funda!

9 răspunsuri:
| Lacoste a răspuns:

Buna.ia-ti un sampon pentru par gras din farmacia sensiblu,daca preferi cele comerciale atunci clear sau garnier. ceva natural iti recomand zeama de lamaie, te clatesti dupa ce iti speli parul, sau pui putin otet in apa de clatire.

| Seniorithabebi a răspuns:

Nivea e cel mai bunwinking

| XKidutzaa a răspuns:

Ai incercat samponul Divalent (Kerastase, L’Oreal Professionnel) special creat pentru radacini grase?
Un sfat: nu te spala pe cap cu apa foarte calda si nici nu abuza de produsele pentru hairstyling si balsam pentru par. Clateste-ti intotdeauna parul foarte bine de resturile de sampon sau balsam.
Mai mult, n-ar strica nici un consult dermatologic. Poate cauza este medicala si tratabila in alt mod.

| MeoKidu a răspuns:

Hi!
Balsamul îngraşă.
Şampon, îţi recomand Panten sau Garnier ( Recomandat cu extract de lămâie)
Poate te ajută asta:
http://www.youtube.com/user/MeoKidu?feature=mhee#p/a/u/1/PCoaiV-d_yw

Succes!

| ZoOzOLe a răspuns:

Gerovital plant tratament-sampon sebum control este foarte bun cu toate ca eu nu am aceasta problema o prietena a incercat acest sampon si a fost multumita de rezultat
pretul nu depaseste 11, 00 RON

| ZoOzOLe a răspuns:

@deeaubita12 frumos din partea tasa te lauzi cu raspunsurile altora
dana a răspuns:
raspuns ales
Ai incercat samponul Divalent (Kerastase, L’Oreal Professionnel) special creat pentru radacini grase?
Un sfat: nu te spala pe cap cu apa foarte calda si nici nu abuza de produsele pentru hairstyling si balsam pentru par. Clateste-ti intotdeauna parul foarte bine de resturile de sampon sau balsam.
Mai mult, n-ar strica nici un consult dermatologic. Poate cauza este medicala si tratabila in alt mod.

| 32oana32 a răspuns:

Salut! Eu ti-as recomanda head & shoulders. big grin

| Greendiii a răspuns:

Sunt niste masti foarte bune la AVON de la planet spa. sau balsam de la Panttene

| AlexMilea2000 a răspuns:

Sa sti ca am o parere despre herbal...(nu mai stiu cum se numeste)am incercat si mi-a reusit...