| anonim_4396 a întrebat:

MASCA PENTRU PAR
Vreau sa incep sa folosesc masca de par 'homemade' din galbenus de ou, ulei de masline si miere pe care a auzito cineva la DR. Oz.
Intrebarea mea este, CUM SE APLICA?
-pe parul proaspat splat, lasi sa actioneze apoi speli iar;
-pe parul nespalat, lasi sa actioneze apoi speli;
-pe par umed/uscat?

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Compoziția se aplică pe părul uscat cu ajutorul unei pensule pentru vopsit, cu 30-40 de minute înainte de a face baie la cap.
Când te clătești, ai grijă ca apa să fie călduță (nu fierbinte), pentru a evita excesul de sebum.
Baftă!

| Năpârlici a răspuns:

Inainte sa te speli aplici masca pe parul nespalat(uscat) apoi te speli normal. Nu vad rostul pentru a te spala inainte si al usca apoi a apila masca si a spala din nou, tot aceeasi actiune o are. Parerea mea si asa fac si eu aplic pe parul uscat nespalat apoi il spal normal happy

| simf a răspuns:

Pe parul spalat si limpezit, de pe care ai absorbit usor apa cu un porsop, aplici masca. lasi sa actioneze 20-30 min si te limpezesti cu apa calda din abundenta.

| KubetiiOO a răspuns:

Se aplica pe parul proaspat spalat dar sa fie uscatwinking funda plss puppy dog eyes

| FellyGirl99 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa aplici masca pe parul uscat ca sa nu intre in contact cu apa(daca ai parul ud) pentru ca atunci compozitia se poate imprastia si poate fi iritant. Sper sa iti fie de ajutor raspunsul meu