| elena_6631 a întrebat:

Mi-am facut ieri suvite blonde pe parul meu saten cu vopsea blond light insa nu mi-au iesit deloc si am stat 40 de minute. as vrea sa va intreb ce vopsea sa imi iau? ce nuanta? si ce marca sa fie?

Răspuns Câştigător
| Beatrice_5910 a răspuns:

Eu am folosit timp de 2 ani Londa 01 (blond foarte deschis) si am fost foarte multumita. Cand vopseam radacinile nici nu se observa diferenta si sunt satena natural.

3 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Daca ai parul saten nu vor iesi blonde, trebuie sa le decolorezi si dupa aia sa te vopsesti pe ele. Niciodata o nuanta mai deschisa nu va prinde pe o nuanta mai inchisa. big grin

| Crs a răspuns:

Iti trebuie decolorant, cu vopsea nu vei reusi.

| MisterDariusBoy a răspuns:

Nu o sa-ti iasa nici daca stai 2 ore big grin blondul este prea deschis pentru saten.incearca sa te decolorezi dar nu foarte tare.adica incearca sa decolorezi pana ajungi la o nuanta mai deschisa decat satenul. daca nici asa nu iese nu incerca sal mai decolorezi pentru ca iti vei pierde subita respectiva:-s decolorantul este foarte puternic si distruge parul! funda?:*