| fatadela10 a întrebat:

Mi-am facut in urma cu 2 saptamani unghiile turcoaz si mi-a ramas culoarea pe o unghie.cryingmi-am dat unghiile cu acetona, mi-am dat unghia si cu lamaie si tot nu s-a dus! mi-am facut unghiile cu lac negru, sperand ca in final mi se va duce, dar nu e asa! ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna! Tine unghiile vreo 5 minute in clor, apoi spala foarte bine cu muult sapun si aplica o crema hidratanta.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asteapta pana creste unghia si incet scapi de culoare

| nyko06 a răspuns:

Inainte de a te da cu o oja mai inchisa date cu una transparenta si peurma cu culoarea cu care doresti sa te dai si nu vei mai pati asa.

| Aide a răspuns:

Depinde de oja. trebuie sa astepti cel putin 1 saptamana jumate si oja o sa inceapa sa sa cojeasca! atentie in timpul asta sa nu te mai dai cu altceva