| Sanziana00 a întrebat:

Mi-am facut o masca de fata cu banane, miere si scortisoara. am aplicat o pe fata si simteam ca ma pisca si am dat o jos si la scuurt timp toata zona unde aplicasem masca s a inrosit. ce fac? vreau raspunsuri cat mai rapide, va rog

3 răspunsuri:
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Stai linistita o sa iti treaca. E de la miere, mi s-a intamplat si mie. Asa se intampla cu mierea cand se usuca.

| Dinu_Ioana_2000 a răspuns:

Probabil ai alergie la scortisoara
nu te mai da cu scortisoara si foloseste doar mierea
si eu am mi-am facut o masca acum vreo doua saptamani cu miere si scortisoara si mi s-a inrosit toata fata si aveam mancarime
m-am spalat pe fata bine cu sapun si mi-a trecut in cam 10-20 de minute

| AnnaMadalina a răspuns:

Spalate bine, cu sapun sau solutia ta speciala pentru fata, laso asa fara nimic pe ea, eventual daca te mai pisca poti pune niste gheata intr-o punga si sa te tamponezi cu ea pe fata. Am patit acelasi lucru cu masca de kiwi, miere si ulei de masline. Doar ca pe mine din cauza kiwi-ului m-a piscat timp de 2 zile desii m-am spalat mult. O sa-ti treaca, bafta kiss