| Ana_8343 a întrebat:

Mi-am facut pierce in buric si mi s-a infectat cum trebuie sa il dezinfectez? sau trebuie sa il dau jos?

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la medicul de familie, o vecina de-a mea a facut o infectie zdravana, nu a mers la medic la timp si a trebuit sa ii faca operatie.

| Ronnix a răspuns:

Daca ti s-a infectat trebuie sa aplici pe rana respectiva apa oxigenata de cateva ori pe zi. Nu ustura si dezinfecteaza. Nu cred ca e nevoie sa iei antibiotic happy
O zi buna!

| SeNyS a răspuns:

Scoate pierce-ul si da-ti mereu cu ceva putin spirt sau baneocin, dar daca vezi ca in jur de o saptamana nu se amelioreaza treaba mergi la mediculd e fam sa iti dea ceva mai puternic! Te pup si ai grija de tine:*

| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a răspuns:

De cat timp il ai? Si eu mi-am facut acum 3 saptamana :X si nu mi s`a infectat. O saptamana am tot pus pansament cu apa oxigenata si il curatam cu betisor de urechi cu spirt.
Cumpara Baneocin si pune`ti la gaura si panseaza`til. Incearca sa nu te lovesti sau sa il tragi si sa nu pui mana murdara!
Succes :*

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu apa oxigenata si unguent baneocin sau kanamicina. il dai jos doar daca vrei sau nu suporti durerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic sa dai cu spist daca se face mai rau til dai jos daca nu poti du-te la doctor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dati cu banocin.sau cu apa oxigenata...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dai cu capul intr-o fantana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baneocin crema. Sau apa oxigenata. Vei vedea ca da rezultate bune!