| haircut a întrebat:

Mi-am terminat cursurile de hairstyling pe tunsorile bob. Majoritatea practicii a fost pe manechine. În prezent vreau să îmi dezvolt un portofoliu personal cu tunsori bob (clasice, asimetrice, deconectate sau mai radicale) și caut modele dispuse să le tund un bob la alegere. Vreau și să plătesc modelul în funcție de bob-ul ales.
Ai vrea să îmi dai o șansă sa evoluez în pasiunea mea și să îmi fii model?
Ce bob crezi ca te-ar avantaja cel mai mult pe tine?

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Mult succes, dar trebuia sa specifici orașul unde esti, poate erau sanse mai mari asa.

| Standt a răspuns:

Daca stii doar un singur tip de tunsoare nu esti hairstylist. Asta e adevarul, nu te supara. Esti doar 1/2 frizerita.
Ca hairstylist trebuie sa stii toate tipurile de tunsori. Ba chiar sa reusesti si unele ciudatenii cerute de client.