| noname789 a întrebat:

Multe (aproape majoritatea) dintre colegele mele de clasa spun ca ma imbrac urat...nu potrivesc hainele, deci au o problema in faptul cum ma imbrac. ce ar trebui sa fac? Sa imi schimb stilu? Sa-l las asa si sa suport criticile colegelor mele? Vreau mai multe opinii si pareri. FUNDA!

8 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Si pe mine ma cheama tot bianka si cu mine au treaba nu le baga in seama se vor satura( sa speram)

| AndrogynBeauty a răspuns:

Dă-ne şi nouă un exemplu, să "vedem" cum te îmbraci. Totuşi, e o zicală "când doi îţi spun că eşti beat, mergi şi te culcă", probabil că, foarte tinerică fiind, nu stăpâneşti încă "ştiinţa" de a te îmbrăca cu stil, cu gust. Nu e nicio problemă, totul se învaţă. Pe de altă parte, nu mă bazez prea mult nici pe părerea colegelor tale, şi ele pot greşi în a-ţi aprecia stilul, nici ele nu stau mai bine la capitolul experienţă. Deci dă-ne nişte exemple de alegeri vestimentare pe care mizezi tu. Te putem ajuta.

| ioana1704 a răspuns:

Incearca sa te uiti la ele cum se imbraca si sa vezi daca criticile lor sunt intemeiate. De asemenea iti recomand sa te uiti la emisiunea shoppingul - pasiunea mea sau alte asemenea emisiuni, care te vor invata cateva lucruri elementare in alegerea tinutei; combinare culori, texturi, piese, accesorii etc

| blondissima a răspuns:

Trebuie doar sa fi tu asa cum esti nu cum vor alti sa fi.

| TheUnikBiby a răspuns:

Important este ce crezi tu, nu e nevoie sa iti schimbi stilul doar ca sa le multumesti pe colegele tale, dar asta nu inseamna ca trebuie sa le suporti in continuare comentariile rauvoitoare!
Incearca sa le explici ca tie iti place asa cum esti, ca ai gusturi diferite de ale lor si nu esti obligata sa te imbraci la fel ca ele daca nu iti place.
Totusi, mai poti incerca din cand in cand sa le surprinzi cu cate ceva nou.

Succes!

| GrEeNHeArT a răspuns:

Nu ar trebbui sa iti schimbi stilul doar pentru ca nu le place colegelor tale cum te imbraci. Daca vrei sa iti schimbi stilul o faci pentru ca vrei sa incerci ceva nou, dar poti sa te imbraci cum o faceai pana acum si sa le spui colegelor ca:"Gusturile NU se discuta"si sa te lase in pace pentru ca asa te simti tu cel mai bine...winkingwinking

| Vanyum a răspuns:

Eu zic sa continui sa te imbraci cum iti place tie si cum te simti confortabil, datorita faptului ca le vei ignora parerile cu timpul vor inceta sa mai aduca pareri de rau la imbracamintea ta.

| Dy3nutzzamarria a răspuns:

Nu ar trebui sa iti schimbi stilul din cauza colegelor tale.Si mie mi s-a intamplat si daca nu iti pasa de ce zic ele o sa se oftice si nu o sa mai ava ce sa spuna.Eu cred ca sunt doar geloase pe tine happy. Sper ca te-am ajutat happy