| Balboa a întrebat:

Need help: ma puteti ajuta si pe mine cu cateva sfaturi? Cum imi pot creste unghiile mai repede? Am incercat tot felul de chestii dar mai rau au facut. M-am dus si la farmacie, am facut X tratmente so. Va rog ajutati-ma si pe mine cu ceva eficient *dau funda.* Merci :*

Răspuns Câştigător
| simiiii a răspuns:

Heii`! Pt ati creste unghiile mai repede si pentru a avea o manichiura de invidiat trebuie sa urmezi insa niste pasi.In primul rand trebuie sa iti stergi unghiile cu acetona chiar daca nu le-ai avut vopsite in prealabil.happy Asta te va ajuta sa inlaturi grasimea de pe ele ceea ce te va ajuta sa iti pastrezi noul strat de oja mai mult timp.Att cand te dai cu oja, incearca sa dai mai degraba doua straturi subtiri decat unul gros. Cel mai bine ar fi sa-ti stergi unghiile cel putin o data pe saptamana pentru ca nu cumva sa se usuce si apoi sa se exfolieze. Iata cateva lucruri care te-ar putea ajuta sa ai niste unghii perfecte: Daca optezi pentru o manichiura frantuzeasca si vrei sa iti desenezi varful unghiei ar fi mai bine sa folosesti un creion alb pentru unghii in locul unei oje de culoare alba.Nu uita sa iti masezi in fiecare saptamana mainile pentru a imbunatati circulatia sangelui si pentru a stimula cresterea unghiilor.happykiss Pentru a face oja mai rezistenta, dupa ce s-a uscat, introdu-ti degetele intr-un vas cu apa rece ca gheata timp de 30 de secunde. Daca ti-a sarit un pic oja, cel mai bine ar fi sa le stergi si sa dai un strat nou decat sa incerci sa ascunzi asta.Ca sa le faci si mai stralucitoare, foloseste un lac incolor dupa ce ti s-a uscat stratul de oja. Lacul cu o tenta argintie da bine pe nuantele inchise, in vreme ce cel cu tenta aurie merge bine cu rosu.happy sper ca te-am ajutat`. pupikikiss Bafta`! sh ai grija de tinelove struck

3 răspunsuri:
| 10011993 a răspuns:

Suplimente alimentare cu calciu, intaritor de unghii inainte de oja, ulei de ricin de cateva ori pe saptamana, cateva zile pe luna fara oja:*baftawinking

| dydy1 a răspuns:

Hrana sanatoasa bogata in calciu:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii atenta.trebuie sa iti cumperi unghii false ca altfel n-ai cum.