| puffika a întrebat:

Ok, cu totii suntem satuli de intrebarea blonda sau bruneta asa ca m-am gandit, satena sau roscata? eu aleg satena.

Răspuns Câştigător
| bestia a răspuns:

Eu am fost si blonda, si bruneta, si roscata, si satena.
Cand eram blonda, foloseam foarte mult machiaj pentru a imi evidentia trasaturile. Intr-adevar, aveam un chip foarte angelic, dar din pacate, necesita ceva munca inainte de a fi expus.
Cat timp am fost bruneta, nu am avut probleme cu machiajul. Fond te ten, un strop de rimel si putin glos, si era de ajuns. Oricum aratam cu 4-5 ani mai in varsta...
Roscatul nu ma prinde extraordinar de tare, si iarasi m-am trezit pusa in situatia de a folosi mult machiaj pentru a "sterge" anumite contraste. Roscatul nu ma reprezinta de niciun fel, si a fost perioada in care nu ma ingrozea gandul ca trebuie sa ma uit in oglinda.
Momentan sunt satena, in degrade. Se vede foarte frumos si natural. Am ajuns la culoarea asta nemaivopsindu-mi parul. Nu pot sa spun ca este culoarea care ma reprezinta 100% (mi-as fi dorit un ciocolatiu), dar mizez pe natural.
Culoarea de par preferata este compusa din... 2 culori, de fapt. Radacini rosii si lungimea parului negru. happy

12 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Sunt albastră. Beat that cool

| Patricia a răspuns:

Eu sunt satena.
Aleg roscat (dala deschis, spre portocaliu :)) nu glumesc;) )asa:>http://www.myidol.ro/wp-content/uploads/2010/12/Hayley-Williams22.jpg
sau daca nu, asa:)) :http://v.pusstv.com/V-QOb7oV9NRtL.jpg

| pwp a răspuns:

Satena love struck

| DenysaLove a răspuns:

Satensmug
sunt satena asa ca asta aleglaughing

| puffika explică:

Nu, fiecare laege dupa preferinta, eu am ales asa fiindca e mai natural si imi aminteste de natura.

| puffika explică:

Nu am intrebat cum esti, am intrebat ce preferi.

| blablablasigatacamaplictisesc a răspuns:

Roscata, roscata, roscata.(sunt satena). Oricum roscatul e o culoare mai deosebita fata de blond sau brunet sau saten.

| EVA_7591 a răspuns:

Normal ca satenele vor spune ''satene'' si roscatele ''roscat''laughing

| Anddrea a răspuns:

Si eu tot satena aleg. Satena sunt laughing
Nu stiu de ce am senzatia asta dar cred ca roscatele sunt cam tarfulite. Ma rog e doar o impresie.

| Libelle a răspuns:

Am parul saten inchis inchis, mai inchis putin decat asta
http://www.google.ro/......tp?/imgres _%28ii%29&usg=__uraq_-nivZxoJudYoGDfHJniJ-c=&h=300&w=300&sz=21&hl=ro&start=74&zoom=1&tbnid=wB_gJw0eJNsI_M:&tbnh=121&tbnw=105&ei=O0M8TY36Gs2g4QbPyIz0Cg&prev=/images%3Fq%3Droscat%2Binchis%26um%3D1%26hl%3Dro%26biw%3D800%26bih%3D410%26tbs%3Disch:10%2C2274&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=388&vpy=61&dur=5863&hovh=225&hovw=225&tx=114&ty=176&oei=JkM8TealFs3x4QaQxPiHCg&esq=9&page=9&ndsp=9&ved=1t:429, r:2, s:74&biw=800&bih=410
Dar aleg roscata.Roscat inchis.

| dede070707 a răspuns:

Eu aleg roscata! gen Rihanna :x:x:x:x:x:x
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:20, s:96&tx=85&ty=53&biw=1350&bih=603

| LoveJustinBieber_7209 a răspuns:

Si eu tot saten