| Denisa a întrebat:

Ok, da, sunt proasta! M-am ars la fata foarte tare cand am fost la strand. M-am dat doar cu ulei de plaja fara factor de protectie. Am indurat foarte multe in 3 zile pana mi s-a dus roseata. Acuma mi se desprinde pielea. Faza e ca ma ustura la culme. Ce sa fac sa nu ma mai usture? Si inca o intrebare: in cat timp mi se va coji toata pielea? Mi se va coji pana saptamana viitoare sambata? Am o intalnire importanta. O sa imi ramana ceva semne, urme?

Răspuns Câştigător
| candy_6506 a răspuns:

Buna nu esti proasta, acelasi lucru l-am patit si eu pe picioare
acum catva ani in urma, deoarece factorul de protectie a fost prea mic pentru picioarele mele albe ca laptele ( era cumplit, am plans de usturime ) m-am tratat cu un spray de la farmacie ce contine vit A, racoreste pielea, intreaba la farmacie.
Pentru piele gasesti la Plafar " Plant activ balsam dupa plaja cu ulei de catina '', crema se aplica zilnic, pe fata,. Fiind o crema usoara care se absoarbe rapid si complet, constitue o excelenta baza de machiaj. Se recomanda pentru toate tipurile de ten. sper ca te-am ajutat.
ps. pentru siguranta ta ar fi bine sa mergi si la un dermatolog sa te asiguri ca esti bine papa

5 răspunsuri:
| allleeeee a răspuns:

Poti sa iti dai cu o lotiune calmanta dupa plaja si sa te speli pe fata cu un burete moale care iti ia pielea moarta.
Nu iti raman semne dar ai putea pentru intalnire sa iti dai cu fond de ten.

| Zenithf a răspuns:

Mai ales daca grabesti pielea, atunci o sa-ti ramana sigur urme. Lasa sa se refaca pielea in mod natural, foloseste o masca regeneranta si evita expunerea la soare pana se inlocuieste toata pielea arsa.

| mihaibrasov a răspuns:

Ai intalnirea aia la pizza, nu? happy se duce, fii fara grija.

| ßέßέ a răspuns:

Ar fi bine sa te dai si cu creme calmante pentru dupa plaja, dar incearca sa te dai cu iaurt pe fata si unde te mai ustura pentru ca hidrateaza pielea.

| Pati_8648 a răspuns:

Mai intai trebuie sa spun ca in momentul in care toata lumea spune ca soarele e periculos, tu stai la soare esti chiar proasta si nu-ti pasa de tine.cred ca ai stat o zi intreaga atata timp cat te-ai ars, si nici macar nu te-ai bronzat.pentru fata se foloseste o crema cu factor fps 50. fata fiind cea mai importanta! poti sa-ti dai cu apa termala si de acum in colo sa ai grija