| anonim_4396 a întrebat:

Oke deci am parul destul lung, drept si negru. E prea comun, m-am saturat sa stea tot timpul desprins sau intr-o coada simpla.
Am fata ovala, dar daca fac o mica greseala la tunsoare se poate vedea rotunda, deci.si nici n-as vrea sa-mi iasa nasul in evidenta, nu e frumos asa happy

1)Cum as putea sa-l aranjez, pana il tund, si dupa aceea cand imi creste din nou.Nici nu vreau sa-mi ia mult timp.
2)Idei te tunsori? (Nu vreau sa fie prea scurt).

11 răspunsuri:
| Piticaaa a răspuns:

1. Cauti tutoriale pe youtube.
2. Filat.

| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

Chiar n'am inteles ce vrei laughing

| ShiNee a răspuns:

Iti spun cum as fi vrut eu dar frizerita nu a inteles ce i-am zis :))

http://www.facebook.com/......http?/

imi place mult stilu.are mai multe straturi in partea de sus ceea ce ii da volum.si jos e foarte filat.plus ca ai zis ca ai parul lung deci ar trebui sa mearga :X

deci daca te duci la salon te sfatuiesc sai arati cateva poze :))

sincer eu prefer sa nu bag in el spuma nu imi place cum se face...in schimb folosesc Power Creme-Gel de la taft.
nu pun multa 'ceara' de asta in par deci nu se incleie sau se intareste da ii da un aspect mai sanatos si putina stralucire, mi se pare super ok :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa nu fie prea scurt.iti spun ceva ce fac eu: tunde-ti-l singura!
eu am facut greseala si m-am dus la o tipa neexperimentata care s-a jucat practi c cu parul meu. aratam ca un pudel. tunde-l rebel. ia cate putin din fiecare suvita, dar sa nu fie uniforme. mie imi sta super si asa m-am tuns si eubig grin

| 3thera a răspuns:

Ce vreau? laughing
Pai sa scap de parul asta simplu.

Deci idei de tunsori.

| newlife111111 a răspuns:

Crede ma ca cel mai bine iti sta cu el lasat, si drept!

| dreapupikdulshe a răspuns:

2) NU stiu ce sa zic la idei de tunsori serios! 1) pai eu am parul destul de lung brunet si putin cret ca si a lui miley cyrus eu mil las asa si imi iau bretonnul si cu o agrafa mil prind peste cap! eu am un still mai rapp!

| DeadRedCupcake a răspuns:

Pai cel mai usor cum sa iti dai seama ce fel de coafura iti sta cel mai bine intra pe taaz si acolo is multe vedete si alege parul care iti place si iti dai seama big grin nu cred ca te ajuta prea mult

| vanila a răspuns:

Pai nu stiu cred ca ti-ar sta bine tunsa bob big grin asa consider eu iar ca sa il aranjezi nu stiu baga putin spuma in el si dai putin volum...nu stiu parerea meahappy

| Georgiana_7378 a răspuns:

Pai parul pana sa te tunzi poti sa il ti strans intr o coada impletita sau in 2 cozi impletite, poti sa iti faci peste noapte cozi impletite iar dimineata ti se va ondula parul.
Iti vei putea tunce parul bob, sau filat ai putea sa ti faci breton dar cred ca iti va arata cum ai zis tu, fata rotundastraight face.
De obicei pentru parul drep trebuie sa ti faci o tunsoare simpla.
Desigur pana sa te tunzi poti sa iti aranjezi parul in mii de moduri mai ales ca il ai drep, nu uita de accesorii cum ar fi agrafele sau bentitele.
Bafta si sper sa te intorci si sa ne spui cum ai hotarat sa te tunzi.>big grin