| nikolettta a întrebat:

Ondulatorul iti arde parul la fel de tare ca placa? De ce? Ce ondulator este mai bun?
cel ce ofere cele mai multe detalii ia funda

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele ard parul. Doar le folosesti la temperatura ridicata. Nu poti spune ca unul e mai bun pentru par fata de altul. Poate fi mai bun in privinta duratei de serviciu.

| Joker11 a răspuns:

Ondulatorul este mai bun.

| Badgirl117 a răspuns:

Iti spun eu:Logic ca ondulatorul arde mai mult parul.Stii de ce? tonguehappyDeoarecetonguelaca, ce faci cu ea? Iti indrepti parul, placa o pi pe o anumita suvita de par...nu? Ondulatoru, ce faci cu el? Iti faci parul cretz.Nu? El arde mai mult parul deoarece suvita de par o rasucesti pe ondulator, astfel, toate suvitele d par sunt atinse, si se ard.Sa sti ca asa este. Mie asa mi'au spus hairstylerii astia de la coafor.Crede'ma ca au dreptate!

| IRaluca a răspuns:

Depinde acum si ce fel de ondulatori si placa folosesti. Parerea mea e ca ondulatorul strica parul mai repede. Daca ai ondulator din aluminiu/fier si placa ceramica atunci sigur ondulatorul strica mult mai repede parul.

| TheLegend1997 a răspuns:

Amandoua iti strica parul in timp. pentru ca iti incalzesc parul si cu timpul se arde.
dar cred ca un ondulator e totusi mai bun la ca o placa. poti seta temperatura si cel mai bine e 180 grade sa nu iti strice parul. sper ca te-am ajutat big grin